Європа похвалила Конституцію Ющенка

На думку Венеціанської комісії, проект Конституції, запропонований президентом, виглядає добре. Але документ у Європі тільки почал читати.

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) зробить все можливе для того, щоб Україна отримала "гарний проект нової Конституції".

Про це на своїй зустрічі заявили міністр юстиції Микола Оніщук і керівник секретаріату Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

Зустріч відбулася в рамках робочого візиту українського міністра до Страсбурга, який проходив з 27 по 29 травня з метою обговорення актуальних питань співробітництва у сфері юстиції.

За словами Оніщука, у ході зустрічі з Букіккіо обговорювалася співпраця в експертизі українського законодавства на відповідність стандартам Ради Європи.

У цьому контексті Букіккіо окремо зупинився на проекті президентського проекту Конституції україни, експертиза якого наразі здійснюється фахівцями Венеціанської комісії.

Європейський правник наголосив, що для розвитку України як демократичної країни не вистачає політичної стабільності. Зміни до Конституції України можуть забезпечити таку стабільність.

При цьому, за словами Букіккіо, Венеціанська комісія "зробить все можливе, щоб Україна отримала гарний проект нової Конституції".

"Стабільність України – це стабільність Ради Європи", - наголосив керівник Секретаріату Венеціанської комісії.

За його словами ще зарано давати конкретні висновки щодо проекту нової Конституції, презентованої президентом України. Разом з тим, наголосив він, "на перший погляд проект виглядає достатньо добре".

Нагадаємо, 31 березня Віктор Ющенко передав спікеру парламенту Володимиру Литвину проект нової Конституції і попросив розглянути його в парламенті як невідкладний.

У проекті нової Конституції глава держави, серед іншого, пропонує назвати парламент Національними Зборами України, які складатимуться із Палати депутатів і Сенату, створити інститути народної законодавчої ініціативи, а також інститут місцевої ініціативи.

Крім того, Ющенко пропонує заборонити одночасне проведення виборів глави держави, народних депутатів та органів місцевого самоврядування, а також встановити новий адміністративно-територіальний устрій та нові принципи місцевого самоврядування.

Також він пропонує провести президентські вибори 17 січня 2010 року, а парламентські - через шість місяців з дня набуття чинності нової Конституції.

1 квітня заступник глави президентського Секретаріату Марина Ставнійчук заявила, що президент планує направити свій законопроект змін Конституції України у Європейську комісію "За демократію через право" Ради Європи (Венеціанську комісію).

Читайте також:

БЮТ переконаний: міняти Конституцію до виборів нема часу

Колесніков: Конституція президента – це глянцевий журнал

В БЮТ заперечують, що Тимошенко домовлялася з Януковичем про Конституцію

Литвин: у травні в Україні почнеться перебудова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: