Європа попереджає: якщо Україна введе візи, виникнуть проблеми

Єврокомісії не сподобалися заяви Києва про можливість повернення візового режиму. ЄС лякає Україну проблемами.

Європейська комісія заявила, що повернення з боку України візового режиму для громадян Євросоюзу може зменшити фінансові потоки в реальну економіку. А це, у свою чергу, могло б відчутно вдарити по статкам країни, яка переживає кризу.

При цьому, йдеться в заяві європейської делегації, "ЄС ніколи не ставив під питання суверенне право України приймати такі рішення".

"Це компетенція керівництва України оцінювати, чи стане повернення візового режиму для громадян ЄС належним відгуком для приваблення туристів з ЄС і збільшення частки України у щорічних витратах громадян Європи, що сягають 94 млрд євро, на поїздки та туристичні цілі за межами Європейського союзу", - наголошує Єврокомісія.

Делегація також нагадує, що угода про спрощення візового режиму є чинною вже майже півтора роки: "перша оцінка результатів запровадження цієї угоди ясно свідчить про те, що вона значно спростила для українців можливість в'їзду на територію ЄС і зробила її значно дешевшою".

Європейський союз також привітав рішення, прийняте Україною у 2005 році в односторонньому порядку скасувати візи для громадян країн Європи.

"Цей позитивний захід сприяв зростанню кількості громадян ЄС, які відвідують Україну... З іншого боку, перед Україною не стоїть проблема нелегальної міграції з Європейського союзу", - сказано в заяві.

Варто зауважити, що головуюча в Євросоюзі Чехія відмовилася спростити візовий режим для громадян України. Наприкінці березня Європарламент затвердив нові біометричні параметри, необхідні для отримання візи країн ЄС. Відтепер для видачі в'їздного документу, зокрема, необхідно буде надавати цифрове фото та відбитки пальців.

У відповідь на подібні дії на початку квітня в Секретаріаті президента заявили про ймовірність скасування Україною безвізового режиму з країнами Євросоюзу.

А вже з початку наступного року іноземні громадяни не отримають українську візу, поки не здадуть відбитки пальців. Втім, поки що ця норма діятиме в усіх випадках, окрім тих, що передбачені міжнародними угодами України, зокрема щодо безвізового режиму з окремими державами.

Читайте також:

Україна готує візовий режим для європейців

Для отримання візи в ЄС вимагатимуть відбитки пальців

Чехія не збирається спрощувати візовий режим з Україною

Чехія припинила видачу робочих віз українцям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: