Європа попросила Росію не ображатися на Україну

Російський демарш з брюссельської конференції, присвяченої українській ГТС, викликав неабияке занепокоєння у керівників Євросоюзу.

Комісар ЄС з енергетики Андріс Пібалгс шкодує про те, що Росія сприйняла декларацію ЄС і України за підсумками газової конференції як спрямовану проти неї.

Про це комісар ЄС заявив сьогодні журналістам.

"Я шкодую про це, тому що в нас немає навіть у думках наміру ослабити позиції "Газпрому" в Європейському Союзі. Я чув, звичайно, це заява про те, що Росія може шукати інші ринки, але європейський ринок – найкращий для російського газу", - сказав він.

"Я сподіваюся, що це розчарування мине", - додав комісар.

Пібалгс заявив, що намагався пояснити російській стороні, що робота Єврокомісії спрямована на забезпечення стабільності газотранспортного коридору. Він також додав, що Єврокомісія продовжить співпрацю з Росією з тим, щоб "якось згладити це засмучення".

При цьому він висловив впевненість у тому, що в декларації записано дуже коректні речі про необхідність інвестування в українську газотранспортну систему, а також про те, що європейські компанії можуть брати участь у таких інвестиційних проектах на рівних і ринкових основах.

Як повідомляв ТСН.ua, російська делегація, присутня на міжнародній інвестиційній конференції з питань модернізації української ГТС, залишила форум після оголошення церемонії підписання підсумкової спільної декларації. На думку міністра енергетики РФ Сергія Шматка, навряд чи підсумки цієї конференції будуть цікаві самій Україні.

Читайте також:

"Газпром" пообіцяв підняти ціну на газ для України

Російська делегація покинула конференцію з ГТС. Їй "нецікаво"

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

Тимошенко попросила у Європи 5,5 млрд. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: