Європа попросила Україну пустити в ефір мови нацменшин

Рада Європи закликала Україну покращити ситуацію міноритарних мов. Зокрема - надати цим мовам квоти для трансляції в ефірі.

Рада Європи закликала Україну покращити ситуацію міноритарних мов в галузі освіти та управління, зокрема забезпечити трансляції телевізійних та радіо програм цими мовами.

Про це йдеться у першій доповіді щодо застосування Європейської хартії регіональних мов або мов меншин в Україні, схваленій у четвер комітетом міністрів Ради Європи.

Доповідь, підготовлена комісією незалежних експертів, також закликає Україну змінити існуючі межі офіційного використання міноритарних мов в адміністративному житті на місцевому та регіональному рівнях.

Крім того, у документі міститься рекомендація органам влади забезпечити квоти для трансляції телевізійних та радіо програм, а також вимога дублювати та титрувати усі іноземні фільми українською мовою так, щоб це не перешкоджало трансляціям міноритарними мовами.

Рада Європи вважає, що Україна має вжити ефективних заходів захисту та сприяння караїмській мові та мові кримчаків, які знаходяться під загрозою зникнення.

В цілому, Рада Європи підкреслює необхідність підтримувати той рівень захисту та сприяння міноритарним мовам, що існував до ратифікації хартії.

Читайте також:

Севастопольський суд відібрав у російської мови регіональний статус

Одеський губернатор пообіцяв урівняти статус української та російської мов

У Януковича розповіли, коли російська мова стане державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: