Європа порадила Януковичу ще раз переписати Конституцію

Венеціанська комісія дослідила конституційну ситуацію в Україні і дійшла висновку, що в Основному законі є чимало проблем, зокрема занадто великі повноваження президента.

Венеціанська комісія порадила Україні провести нову конституційну реформу. Про це йдеться у схваленій в п'ятницю позиції Комісії щодо конституційної ситуації в Україні, повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

"Є багато проблем у нинішній Конституції, включаючи занадто великі повноваження президента України", - сказав він.

Секретар Венеціанської комісії зазначив, що нова реформа мала би бути здійснена парламентом як всенародно обраним органом законодавчої влади. При цьому така реформа мала б створити більш чіткий механізм стримувань і противаг, а також передбачати судову реформу та зменшення повноважень Генеральної прокуратури.

Маркерт підкреслив, що у своєму рішенні Венеціанська комісія не оцінювала власне рішення Конституційного суду про скасування реформи 2004 року, оскільки це не належить до її компетенції, а лише - конституційну ситуацію в країні.

Він додав, що думка Венеціанської комісії буде передана доповідачу ПАРЄ для врахування її при підготовці доповіді щодо конституційної ситуації в Україні.

Нагадаємо, 1 жовтня Конституцйний суд України скасував зміни до Конституції, внесені у 2004 році, і поновив дію Конституції 1996 року. На практиці це означає повернення України до президентсько-парламентської форми правління та значне розширення повноважень Віктора Януковича.

Читайте також:

Більшість українців упевнені, що зміни Конституції на них не вплинуть

Литвин: рішення КСУ не допоможе скасувати навіть Бог

Янукович: рішення КС повернуло Україну в правове поле

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: