Європа послухалася Росію та купить Україні трохи газу

На транзиті свого палива територією України Росія заробить 730 мільйонів доларів.

Найближчим часом буде створено міжнародний консорціум, який буде закуповувати технологічний газ для транзиту російського палива територією України.

До його складу дали згоду увійти "Газпром", німецькі компанії Е.ON Ruhrgas, Wingas, італійська Eni і французька Gaz de France, повідомив віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін.

Створення консорціуму обговорювалося 16 січня на зустрічі прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна з главами європейських газових концернів.

Путін, у свою чергу, назвав ціну технологічного газу, який готова продати Росія. В першому кварталі 2009 року за нього доведеться заплатити 730 мільйонів доларів.

За словами російського прем'єра, Україна надіслала запит на 140 мільйонів кубометрів газу для заповнення експортної труби і 21 мільйон кубів на день для забезпечення роботи компресорних станцій.

"В листі, який ми отримали, вони (українські партнери) пропонують передати все це майно (технологічний газ), а воно в першому кварталі оцінюється в 730 мільйонів доларів, у власність української нафтогазової компанії", - сказав Путін. "Обіцяють потім розрахуватися, але коли потім, і на яких умовах, вони не пишуть", - додав він.

На думку російського прем'єра, газ для транзиту має надавати Україна. У той же час, Путін зазначив, що Росія готова надати європейським партнерам газ, але безкоштовно допомагати їм вона не буде.

Втім, відновлення поставок блакитного палива вигідні й для РФ, адже через їхній зрив збитки "Газпрому" вже сягнули 1,1 мільярда доларів.

А от заступник голови Секретаріату українського президента Роман Безсмертний назвав ідею створення газового консорціуму неактуальною.

За словами чиновника, ідея консорціуму сьогодні виглядає, як "дохла кішка", і потрібна Росії лише для того, щоб вимагати кошти для будівництва газогонів "Північний потік" і "Південний потік".

Нагадаємо, напередодні на зустрічі з британським прем'єром Гордоном Брауном президент Віктор Ющенко заявив, що Україна готова безкоштовно транспортувати газ в Європу до укладення з РФ угоди про ціну на газ і транзит.

Втім, через відсутність необхідних обсягів технологічного газу Україна досі не поновила транзит блакитного палива до більшості європейських країн.

Російський "Газпром" усю відповідальність за це намагається покласти на українську сторону.Читайте також:

Європа дала Україні і Росії останній шансУкраїна збільшує видобуток газу

Дубина Росії: "Будь ласка, позичте нам технічний газ"

ВідеоЄвропа послухалася Росію та купить Україні трохи газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: