Європа придивилась до політреформи в Україні та готує висновки

Завершився візит в Україну делегації Венеціанської комісії. Їі висновки щодо відміни Конституції 2004 буде представлено у середині грудня.

 30 листопада завершився візит в Україну делегації Венеціанської комісії. Їі секретар Томас Маркерт заявив про "невизначену ситуацію" з датою парламентських виборів і закликав Київ продовжувати конституційну реформу. Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

На  прес-конференції Томас Маркерт заявив, що висновки своїх експертів ВК об'єднає в єдиний документ, який буде розглянуто на сесії комісії 17-18 грудня.

"Одна з головних рекомендацій України в нашому експертному думці буде - не зупинятися і продовжувати демократичні конституційні реформи", - сказав він.

Як відомо, розглядом ситуації з Конституцією в Україні Венеціанська комісія зайнялася на прохання Парламентської асамблеї Ради Європи. Візит в Україну делегації комісії на чолі з її секретарем Томасом Маркертом розпочався 29 листопада.

Представники ВК провели у Києві два дні, зустрічаючись з чиновниками і політиками в рамках підготовки звіту комісії з приводу рішення Конституційного суду (КС) про скасування конституційної реформи 2004 року.

Представники комісії не зустрічались з президентом Віктором Януковичем, проте поспілкувалися з народним депутатом, регіоналом Сергієм Головатим, який очолює комісію зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при президенті.

Як повідомляє "Комерсант", Головатий неохоче прокоментував роботу комісії.

"Поки немає висновку, говорити нема про що. Практика попередніх рішень Венеціанської комісії свідчить, що вона не оцінює рішення національних судів", - зазначив він.

Як повідомляється, представники комісії  зустрілись також з міністром юстиції Олександром Лавріновичем. Його пояснення щодо дати наступних виборів парламенту, схоже, не задовільнили ВК.

Маркерт, зокрема, зазначив, що у нього як і раніше, зберігаються сумніви з приводу повноважень парламенту і терміну, коли його повинні переобрати. Секретар ВК вважає, що кращим рішенням повинен стати висновок Конституційного суду, причому якнайшвидше.

Нагадаємо, напередодні глава ЦВК Володимир Шаповал висловив обурення у зв'язку з тим, що КС затягує розгляд відповідного конституційного подання комісії

За висновками видання, з тим, що рішення комісії виявиться досить нейтральним і не буде містити критики української влади, змирилися і в опозиції.

"Венеціанська комісія повинна висловити своє ставлення до того, що відбулося в Україні з Конституцією. Наприклад, заявити, що зміна основного закону рішенням КС не відповідає традиціям конституційного процесу. Але твердження, що це рішення було незаконним, ми не почуємо", - заявив народний депутат, член фракції БЮТ Віктор Швець.

Зазначимо, за словами члена комісії від України Маріна Ставнійчук, завдання ВК - напрацювати певні рекомендації України, куди їй рухатися далі в ситуації, що склалася після повернення до Конституції 1996 року.

Читайте також:

У Раді Європи забракували український закон про мітинги

Європа розкритикувала судову реформу України

Європа засумнівалась в легітимності Януковича й Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: