Європа приготувалася до холодної зими без російського газу

Лідери європейських держав побоюються повторення січневої газової кризи, коли постачання блакитного палива через Україну було призупинене.

Італія побоюється повторення січневої газової кризи в Україні.

Про це заявив міністр економічного розвитку Італії Клаудіо Скайола, перебуваючи у Москві.

"Так, занепокоєність залишається високою", - підтвердив він на прес-конференції з італійськими і російськими журналістами.

Проте міністр висловив думку, що Італія краще за інші європейські країни підготувалася до можливої кризи.

Зокрема, Скайола нагадав про співпрацю в газовій сфері з Алжиром і про гарну наповненість італійських газових сховищ. "Ми можемо спокійніше думати про майбутню зиму, ніж інші європейські країни", - підкреслив він.

Кажучи про проект "Південний Потік", Скайола відзначив, що для Риму він є пріоритетним. "Проте необхідно враховувати факт зниження попиту на газ, потрібно ретельніше планувати подібні проекти", - відмітив він. Окрім цього, міністр відзначив відмінний рівень стосунків Росії і Італії і додав, що в інтереси двосторонньої співпраці, окрім традиційної газонафтової сфери, входить і спільна робота в області високих технологій, послуг і промисловості.

Не дивлячись на те, що з початку року Київ вчасно і в повному об'ємі платить за газ, Москва регулярно висловлює сумніву в платоспроможності України, особливо в частині закупівель для заповнення підземних сховищ технологічним газом, необхідним для забезпечення зимових постачань європейським споживачам.

За словами голови "Газпрому" Олексія Міллера, Україна потребує того, щоб знайти системне рішення питання оплати російського газу. "Газпром" сподівається, що міжнародні фінансові організації приймуть правильне рішення і разом з Росією зможуть організувати закупівлю російського газу Україною.

Україні для заповнення газосховищ потрібний 4,2 мільярда доларів.

Як повідомлялося, Україна отримала пропозиції від Єврокомісії щодо розв’язання газової проблеми. Їх, можливо, представлять вже на найближчому засіданні уряду 1 липня.

За словами в.о. міністра фінансів Ігоря Уманського, пропозиції зроблені не “Нафтогазу”, а всій державі Україна.

Читайте також:

Європа порадила Україні, як розв’язати газову проблему

"Газпром" сподівається, що Україна купуватиме більше газу

Росія вірить, що нової газової війни з Україною не буде

"Газпром" оприлюднив план експансії до Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: