Європа просить Україну відмовитись від ідеї одночасних виборів

В ПАРЄ не вбачають підстав для проведення виборів президента й ВР в один день, оскільки "це може призвести до великого хаосу".

Парламентська асамблея Ради Європи застерігає Україну від одночасного проведення парламентських і президентських виборів.

Про це заявила доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ Ренате Вольвенд сьогодні в інтерв’ю журналістам у Києві.

"Проведення двох виборів без раніше розроблених належних законів не може відбуватися. Більше того, ми б могли застерегти стосовно цього (Україну)", - сказала вона.

За словами Вольвенд, в ПАРЄ не вбачають юридичних підстав проводити ці вибори в один день, оскільки "це може призвести до великого хаосу, ніж дати позитив".

Висловлюючи свою думку, Вольвенд зауважила, що особисто вона наразі не може уявити такого перебігу подій. "І таких виборів не очікувала б Рада Європи", - додала вона.

Водночас, як зауважила представник ПАРЄ, з іншого боку можна передбачити, щоб парламентські вибори пройшли раніше, однак для цього потрібно, щоб українські законодавці більше попрацювали над законами, зокрема, що стосуються виборчого законодавства. В контексті цього Вольвенд зауважила, що навряд чи можна до літа очікувати прийняття відповідного уніфікованого закону.

Доповідач ПАРЄ також зауважила, що така робота з боку законодавців повинна відбуватися свідомо, без будь-якого тиску.

Відповідаючи на одне з питань, що стосувалося парламентських виборів, Вольвенд сказала: "Ми вважаємо, що майбутні вибори мають грунтуватися на відкритих виборчих округах, відкритих списках і більш відкритому виборчому процесі". Тобто, пояснила вона, Україні необхідно зробити значно прозорішою інформацію про фінансування виборчого процесу, як з боку держави, так і з боку самих політичних сил, які беруть в ньому участь. Однак для цього, як зауважила Вольвенд, ПАРЄ хотіло б побачити з боку України відповідне законодавство, яке б регламентувало фінансування виборів.

Нагадаємо, 1 квітня Верховна рада ухвалила постанову, згідно з якою президентські вибори відбудуться 25 жовтня цього року.

Президент Віктор Ющенко вважає, що вибори глави держави мають відбуватися за умови проведення дострокових парламентських виборів і за умови внесення змін до виборчого законодавства, які передбачають вибори за відкритими списками.

Читайте також:

Луценко пропонує заборонити народу обирати президента

ЦВК розпочала підготовку до виборів президента

Україні не вистачає грошей на президентські вибори

"Регіонали" радіють, що своїми мітингами змусили Ющенка погодитися на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: