Європа розчарована помаранчевими лідерами України

Екс-глава МЗС Німеччини стверджує, що в найближчі роки не може навіть бути мови про членство України в ЄС.

Після Помаранчевої революції у країнах Європи було багато сподівань не лише на свободу і демократію в Україні, але й на модернізацію держави, але ці надії європейських лідерів не виправдались.

"Ми думали, що помаранчеві лідери створять нову країну. На жаль, зараз ми знаємо, що цього не сталось. Це, звичайно, викликало чимале розчарування", - заявив в інтерв’ю журналу "Гладвред" колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер.

"Але я б не був би дуже песимістичним із приводу позиції Європи – подібні речі вимагають часу", – сказав Фішер і додав: "Якщо ви попросите: дайте нам перше, друге, третє, четверте для того, щоб ми могли покращити наше виконання, – чудово. І, власне, це якраз та дискусія, яку Україна має вести з Брюсселем".

За словами Фішера, європейська політика сусідства пропонує також нові субсидії, програми і загалом дає можливість розвиватись. "Якби я був українцем, я б попросив європейців зробити деякі пропозиції з приводу того, як покращити цей інструмент, оскільки в найближчі роки ми не говоритимемо про членство України в ЄС, а говоритимемо про розвиток партнерства в напрямку до членства. І саме останнє є цілком досяжним", – зазначив Йошка Фішер.

Він вважає, що інтеграція України в ЄС блокується насамперед через те, що розширення ЄС надзвичайно непопулярне: "Мені здається, найгірше неприйняття цього процесу в Австрії. Раніше у Німеччині при владі було покоління людей, які були дуже відважними і прагнули змін. За моїх часів ми розуміли, що не мали більшості, але дозволяли собі сказати людям: "Ми розуміємо ваші відчуття і страхи, але вони – помилкові". Я не є песимістом, і вважаю, що з часом це знову повернеться".

"Так, ми маємо деякі проблеми з трансформацією ЄС. Але знову ж таки: до того часу, поки Україна демонструватиме таке кепське політичне виконання, навряд чи можливо буде виходити з чимось конкретним до скептичної публіки Євросоюзу", – наголосив Фішер.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко в інтерв'ю французькій газеті Le Figaro заявив, що Україна обов'язково стане членом Європейського Союзу.

Ющенко висловив переконання, що угода, яка передбачатиме дуже високий ступінь інтеграції України до Євросоюзу, буде готова до підписання вже під час головування в ЄС Швеції.

Читайте також:

Україні "не світить" приєднання до Євросоюзу до 2011 року

Євросоюз співпрацюватиме з будь-яким президентом України

Євросоюз відчуває глибоке роздратування від України

Україна має подати заявку на вступ в ЄС наступного року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: