Європа стала вдвічі рідше відмовляти українцям у візах

В 2008 році консульські установи держав - членів ЄС видали громадянам України більше 1 млн. віз.

Міністерство закордонних справ повідомляє, що кількість відмов у видачі віз громадянам України консульськими установами держав - членів ЄС зменшилася майже вдвічі.

Зокрема, за статистичними даними, у 2008 році консульські установи держав - членів ЄС видали громадянам України більше 1 млн. віз, що на чверть більше, ніж у 2007 році. Водночас майже вдвічі зменшилася кількість відмов у видачі віз - до 5% від загальної кількості візових клопотань.

Також, відзначили в МЗС, поступово збільшується відсоток видачі довгострокових багаторазових віз.

Разом з тим у міністерстві звернули увагу, що українська сторона постійно наголошує, що кількість виданих віз не може слугувати основним критерієм оцінки виконання Угоди про спрощений порядок видачі віз.

Зокрема, зазначили в прес-службі, ще трапляються випадки з неналежним виконанням положень Угоди окремими консульськими установами країн ЄС, але вони вже не носять системного характеру. Підтвердженням цього є істотне зменшення кількості скарг громадян, які надходять до МЗС, додали в міністерстві.

Зазначимо, експерт Австрійської академії наук Флоріан Траулер, який відстежує дотримання умов візового режиму між ЄС і країнами-сусідами, вважає, що Україна за допомогою тиску може домогтися того, щоб держави Євросоюзу виконали умови угоди про спрощення візового режиму.

За його словами, низка досліджень вказують, що обумовлені угодою між Брюсселем та Києвом полегшення візового режиму насправді є недоступними для українських громадян. Експерт наголошує на тому, що погрози запровадити знову візи для громадян ЄС з боку України можуть стати ефективним кроком для поновлення дебатів з приводу візового питання у Євросоюзі.

Як повідомлялося, 26 березня глава Секретаріату президента Віктор Балога не виключив, що Україна може повернутися до видачі віз громадянам ЄС, оскільки діюча угода між Україною та ЄС про спрощений порядок оформлення віз багато в чому залишається формальним документом, а Європа вельми неохоче відкриває свої кордони українцям.

Читайте також:

Україна готує візовий режим для європейців

Для отримання візи в ЄС вимагатимуть відбитки пальців

Ізраїль готовий скасувати візи для українців

Чехія не збирається спрощувати візовий режим з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: