Європа стурбована вимиранням українців через алкоголь

Україна має найвищі в Європі темпи скорочення населення: люди, переважно чоловіки, вимирають через куріння, алкоголь та низький рівень медицини.

Світовий банк стурбований демографічною ситуацією й ситуацією в сфері охорони здоров'я в Україні.

За даними дослідження, проведеного фахівцями міжнародної інституції, в Україні найвищі темпи скорочення населення в Європі.

Водночас експерти стверджують: приблизно половини смертей у віці до 75 років можна було б уникнути за умов адекватної профілактики та лікування.

"Порівняно із громадянами інших європейських країн, українці ведуть менш здоровий спосіб життя й отримують гірші послуги в сфері охорони здоров'я", – зазначає старший економіст Банку Рекха Менон.

СБ наголошує, що ймовірність досягнення похилого віку для громадян України є більше низькою порівняно із країнами Центральної Європи. І це особливо стосується українських чоловіків.

Рівень смертності чоловіків в Україні, за даними Світового банку, відповідає показникам тих країн, де ВВП на душу населення є в 5 разів меншим, ніж в Україні.

Крім того, близько 13% життя українців проходить в умовах незадовільного стану здоров'я (аналогічний показник, наприклад, у Чехії й Словаччині - 9%, у Польщі - 8%).

Переважно причиною смертності українців є неінфекційні захворювання й хронічні стани, хоча деякі інфекційні захворювання (СНІД, туберкульоз) досягли в країні масштабів епідемії.

За даними Світового банку, 94% смертей зумовлені трьома основними факторами ризику: курінням, вживанням алкоголю, порушенням правил безпеки.

Читайте також:

Українські чоловіки вимирають через спосіб життя

За двадцять років українців стане менше на 17 мільйонів

Ющенко: вибори вирішать – буде Україна в Європі чи в Азії

Помаранчеву революцію негативно сприймають 52% українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: