Європа: Україна дуже корумпована, і ситуація весь час погіршується

Європейці пояснили, чому вони не хочуть співробітничати з Україною та тим більше брати її в ЄС.

Президент Комітету регіонів Європейського Союзу Люк Ван ден Бранде вважає, що Україна має репутацію країни з високим рівнем корупції.

"Існує проблема репутації. Кажуть, що в цій країні, і конкретно - в Криму, існує високий рівень корупції", - сказав він на прес-конференції в Сімферополі.

"Я не можу сказати, що ситуація з корупцією в Україні поліпшується... Ситуація ускладнюється", - також наголосив Ван ден Бранде. "Мені буде дуже складно переконати Німеччину, Іспанію, Великобританію та інші країни Євросоюзу співробітничати з Кримом, якщо Україна і Крим мають таку репутацію, і ми насправді бачимо, що корупція існує", - пояснив політик.

При цьому він підкреслив, що Крим і країни ЄС мають співробітничати, зазначивши, що в "Криму і України дуже великий потенціал".

Зі свого боку голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що корупція - це не та проблема, яку можна вирішити за один день. "Це та проблема, яку можна вирішувати поступово, адже вона пов`язана з багатьма аспектами - це і традиції країни, її культура, організації та інститути, які представлені в цій країні, і відсутність належного законодавства", - сказав він.

Голова українського представництва Єврокомісії наголосив, що боротися з корупцією мають не лише органи та інститути, а й громадяни. "Головна відповідальність лежить на плечах самих громадян, адже вони можуть вирішувати для себе: чи будуть вони уникати корупції чи навпаки її заохочуватимуть. Чим більше дій буде з боку самих громадян, тим меншим буде рівень корупції в країні", - додав європейський політик.

Разом із тим, президент Комітету регіонів Євросоюзу не виключив, що колись Україна стане членом ЄС.

"Утім можливо, що Україна стане членом Євросоюзу. Не можна сказати, що ми відкидаємо цю можливість", - сказав він.

Нагадаємо, раніше політики Євросоюзу неодноразово звинувачували Україну в корупції. Зокрема, держсекретар уряду Франції П'єр Лелюш говорив, що ЄС розчарований нездатністю українських політиків провести реформи, зупинити зростання корупції, а також тим, що українська держава досі має високу залежність від міжнародної допомоги.

Разом із тим, 4 грудня в Києві відбудеться саміт Україна-ЄС, в ході якого може бути досягнута домовленість про укладання угоди про Асоціацію з Євросоюзом.

Читайте також:

Європа розчарована тим, що Україна бідна і корумпована

Євросоюз попросив Ющенка не заважати платити за російський газ

Євросоюз: у Ющенка на виборах немає жодних шансів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: