Європа: Україна провалила боротьбу з корупцією

У Раді Європи відзначили провал України у сфері законодавчого забезпечення боротьби з корупцією: низка важливих рішень за останні 1,5 року виявилися заблокованими.

GRECO - група держав з протидії корупції Ради Європи - відзначила провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам боротьби з корупцією за 13 напрямами.

Відповідна заява була зроблена 24 травня на засіданні групи в Страсбурзі під головуванням Драго Коса, пише "Дзеркало тижня".

За результатами моніторингу GRECO, у 2009 році Україна не мала невиконаних рекомендацій - були виконані частково або перебувають у стадії вирішення. Через півтора року Україна стала першою державою-учасником європейської антикорупційної ініціативи, якій експерти знизили ступінь виконання за трьома рекомендаціями GRECO.

GRECO вбачає в діях команди президента Віктора Януковича чотири позитивні результати.

Перш за все, це ухвалення закону "Про судоустрій та статус суддів". Також важливим плюсом GRECO визнала створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Високу оцінку отримав закон "Про доступ до публічної інформації". Відзначено прогрес при ухваленні нового закону "Про державні закупівлі" 2010 року. Також досягненням України визнано новий закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму".

Однак ці результати GRECO не визнало достатнім свідченням ефективної антикорупційної політики в Україні. Ціла низка найважливіших антикорупційних рішень, які вже були розроблені і затверджені, за останні півтора року виявилися заблокованими і навіть дезавуйованими, вважають у Європі.

Негативні висновки були сформовані на підставі таких претензій:

Рекомендація №3. Не переглянута система адміністративної відповідальності за корупційні порушення таким чином, щоб корупція однозначно визнавалася кримінальним злочином.

Рекомендація №5. Посилити незалежність прокуратури від політичного впливу та уточнити її повноваження, зосередивши їх на керівництві досудовим розслідуванням і кримінальному переслідуванні.

Рекомендація №24. Запровадити відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення, включаючи ефективні, пропорційні і дієві санкції, а також розглянути можливість створення системи реєстрації юридичних осіб, які притягувалися до відповідальності (тобто реєстр компаній, причетних до корупційної діяльності). Це одна з принципових вимог GRECO і один з важливих європейських стандартів.

Жодних позитивних змін GRECO не зафіксувало ще за 10 пунктами антикорупційних ініціатив. Зокрема, не ухвалено модельний кодекс поведінки державних службовців і не врегульоване питання конфлікту інтересів чиновників, пов'язаних спільними родинними або діловими інтересами з бізнесом.

Не захищені права інформаторів - чиновників, які повідомляють контролюючим органам про підозрілі і можливо корупційні діяння своїх колег. Немає змін у реформі державної служби та регулюванні статусу працівників бюджетної сфери. Не прийняті нові правила конфіскації та арешту доходів, одержаних злочинним шляхом.

Критика Європейської комісії за результатами звіту GRECO заснована на тому, що Україна в рамках інтеграції з Європою взяла на себе зобов'язання привести своє антикорупційне законодавство до європейських стандартів. І сама ж не виконує ці свої зобов'язання. Причому в Європі складається враження, що виконання програм інтеграції для української влади є не більш ніж іміджевою акцією.

Читайте також:

Україну визнали однією з найбільш корумпованих країн Європи

Янукович порадив жертвам корупції писати йому, або телефонувати

Могильов похвалився, що в тиждень ловить 150 хабарників

В Україні кількість корупційних злочинів зросла на 60%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: