Європа: Україна розвивається за російською схемою

У ПАРЄ вважають, що Україна суттєво відкотилася від дотримання демократичних свобод і прямує до часів СРСР причому за "російською схемою".

Доповідачки Парламентської Асамблеї ради Європи по Україні Ренате Вольвенд і Мейліс Репс констатували відкат України в дотриманні демократичних свобод та розвиток ситуації в державі за "російською схемою", за якої обмежується свобода слова.

Про це йдеться в їхній інформаційній записці за результатами відвідування України, яка була оприлюднена оприлюднили на засіданні ПАРЄ у вівторок, повідомила член української делегації Ольга Герасим'юк. За її словами, доповідачки констатували, що влада демонструє рекордні швидкості при формуванні своїх вертикалей і горизонталей.

"Це можна вітати, бо влада демонструє прагнення до єдності та стабільності, чого не було раніше, з іншого боку турбує те, що це носить ознаки концентрації влади в одних руках і загрозу для демократії", - зазначила вона і додала, що загалом "записка носить достатньої жорсткий характер".

За словами Герасим'юк, під час доповіді Репс зазначила, що в Україні відбувається "російська схема". "Репс це пояснила спробою обмежити свободу зібрань, проблемами із свободою слова, свободою думок", - сказала українська політик.

Вона також наголосила, що співдоповідачки відзначили неприйнятність того способу, яким Верховна рада останнім часом імплементує законопроекти. "Робота парламенту також відбувається в той спосіб, коли опозиція не має свого місця і ролі у прийнятті рішень", - навела слова доповідачів Герасим'юк.

Також за її словами, Репс і Вольвенд приділили увагу ролі голови СБУ Валерія Хорошковського, яка викликає у них стурбованість. "Викликає питання призначення Хорошковського членом Вищої ради юстиції, не дивлячись на потенційний конфлікт інтересів, як голови СБУ. Також говорили про те, що дуже тривожним фактором є його наближеність до президента, володіння телеканалом "Інтер", а також те, що головний державний канал перебуває в полі зору цього менеджера, мається на увазі УТ -1", - сказала вона.

Також доповідачки наголосила, що "країна дуже серйозно поділена на схід і захід, що є регрес у захисті прав людини, що толерантність і всі необхідні демократичні норми, які демонструвала Україна, на сьогодні є під загрозою".

"Сьогодні відбувся такий явний кидок назад до Радянського Союзу", - навела слова доповідачів Герасим'юк. Вона додала, що Репс та Вольвенд констатували відсутність заходів по боротьбі з корупцією.

"Вони чекають, що судова реформа і деякі інші проекти, як і було обіцяно президентом Януковичем, будуть передані Венеціанській комісії, але досі ніякого немає руху в цьому напрямку, тому вони цим теж дуже стурбовані", - зазначила Герасим'юк.

Нагадаємо, минулого тижня президент Віктор Янукович доручив Генпрокуратурі розібратися з дотриманням свободи слова в Україні.

Разом із тим, на думку експертів та за результатами низки досліджень, імідж України у світі різко погіршився. Зокрема, Україна зараз, на думку багатьох, виглядає як авторитарна держава.

Читайте також:

Експерт: імідж України в світі серйозно погіршився

Янукович доручив Генпрокуратурі розібратися зі свободою слова

Азаров: жити стало краще, жити стало веселіше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: