Європа вимагає в Ющенка скасувати обмеження цін на ліки

Постачальники медикаментів з початком епідемії свинячого грипу вимагають скасувати мораторій на подорожчання ліків.

Європейська бізнес асоціація звернулася до президента Віктора Ющенка з проханням ветувати закон про мораторій на підвищення цін на лікарські препарати.

Про це заявила керівник проекту "ЄвроДебати" Людмила Немиря.

За словами директора департаменту цінової політики Міністерства економіки Олександра Савицького, сьогодні у зв’язку з ухваленням Верховною радою цього закону виникає питання про відшкодування коштів для постачальників медикаментів. Він зазначив, що згідно з українським законодавством, регулюванням цін займається не парламент, а Кабінет міністрів. Проте якщо президент підпише закон, то уряд вимушений буде шукати механізми компенсацій.

Крім того, за словами учасників євродебатів, прогнозований соціальний ефект від введення в дію закону на практиці може бути нівельований дефіцитом на національному ринку лікарських засобів.

20 жовтня Верховна рада прийняла закон "Про мораторій на підвищення цін і тарифів на лікарські засоби та вироби медичного призначення".

Законом передбачено на період фінансової кризи встановити мораторій на підвищення цін на всі види ліків і лікарських препаратів вітчизняного й зарубіжного виробництва до встановлення розміру мінімальної зарплати й пенсій на рівні прожиткового мінімуму і до погашення заборгованості з виплати зарплат, стипендій і грошового забезпечення студентів, курсантів і учнів.

Також законом передбачено, що лікарські препарати вітчизняного виробництва реалізуються за цінами, регульованими державою, а лікарські препарати зарубіжного виробництва - за цінами, що склалися станом на 1 липня 2008 року.

Нагадаємо, сьогодні Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в Україні починається епідемія каліфорнійського грипу, або грипу A/H1N1.

Читайте також:

В Україні заборонили підвищувати ціни на ліки

Україні загрожує дефіцит ліків

Тігіпко: Рада залишила українців з одними бинтами і зеленкою

В Україні почалася епідемія свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: