Європа зацікавилась дотриманням прав росіян в Криму

ОБСЄ вивчить обґрунтованість звинувачень, що висуваються Україні, відносно утисків російськомовних громадян.

Верховній комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллебек в Криму вивчає забезпечення Україною освітніх прав етнічних росіян, а також реалізацію інших їхніх прав і свобод.

За словами прес-секретаря голови парламенту автономії Алла Горева, Воллебек в ході зустрічі з кримським спікером Анатолієм Гриценко зазначив, що він та експерти його офісу, побувавши в трьох регіонах України – на Сході, на Заході та в Криму, - планують відвідати учбові заклади, які ведуть викладання російською мовою, а також провести зустрічі з науковою елітою вузів і представниками російських общин.

Верховний комісар ОБСЄ також висловив "зацікавленість проблемами інтеграції повернутих з депортації народів в суспільне життя" Криму.

Гриценко та Воллебек обговорили особливості забезпечення умов для функціонування російського і інших мов національних меншин на території півострова.

"Сторони дійшли розуміння того, що всі національні меншини, що проживають на території автономії, мають конституційне право на розвиток своїх мов і нічиї права, в цьому значенні, не повинні ущемлятися", - сказала Горева.

Нагадаємо, посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає, що отримати вищу освіту російською мовою в Україні досить складно.

Читайте також:

У Молдові журналістку російського журналу звинуватили у закликах до безладів

В Москві вирішать долю Чорного та Азовського морів

Мера Львова просять не закривати російську школу

Росія планує ввести проти України санкції "за реабілітацію нацизму"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: