Європарламент бачить Україну привілейованим партнером ЄС

Під привілейованим партнерством слід вважати посилену співпрацю у зовнішній політиці, в боротьбі з тероризмом або в питаннях захисту клімату.

Голова Європарламенту Ганс-Герт Пьоттерінг бачить Україну в майбутньому привілейованим партнером Європейського союзу.

Поглиблення відносин ЄС зі східними сусідами може призвести до того, "що, наприклад, Україна здобуде привілейований статус", наголосив Пьоттерінг в інтерв'ю німецький газеті Hamburger Abendblatt. Під привілейованим партнерством голова Європейського парламенту розуміє як "посилену співпрацю, наприклад, у зовнішній політиці, в боротьбі з тероризмом або в питаннях захисту клімату".

Нагадаємо, 7 травня на саміті у Празі було офіційно затверджено ініціативу Євросоюзу започаткувати з шістьма пострадянськими державами, зокрема з Україною, проект "Східне партнерство". На реалізацію цієї ініціативи Євросоюз зобов’язався виділити 600 млн євро до 2013 року.

Пострадянські учасники проекту взяли зобов'язання з впровадження європейських стандартів, зокрема, в питанні прав людини.

"Східне партнерство" передбачає новий рівень відносин Європейського Союзу із Україною, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією та Молдовою. Йдеться про зміцнення економічної співпраці, запровадження режиму вільної торгівлі, а в перспективі – послаблення чи скасування візового режиму між ЄС та цими країнами.

При цьому голова комітету німецького парламенту в закордонних справах Рупрехт Поленц стверджує, що питання повноцінного членства України в ЄС може стати актуальним не раніше, ніж через 5-10 років.

Читайте також:

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Польща хоче бачити Україну членом Євросоюзу

Уряд образився на ЄС за те, що він не дав Україні грошей

Євросоюз закликав судити гомофобів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: