Європа не квапиться стати на захист Тимошенко

Думки в Європарламенті щодо справи Тимошенко полярно розділились: від закликів припинити переслідування опозиції до повного невтручання у справу лідерки "Батьківщини".

Європарламент 9 червня винесено чотири проекти резолюції у справі екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Думки в Європарламенті щодо справи Тимошенко полярно розділились: від закликів негайно припинити переслідування опозиції до повного невтручання у справу лідерки "Батьківщини".

Зокрема, найвпливовіша політична сила Європарламенту - Європейська народна партія - виступає за скасування підписки про невиїзд Тимошенко. У резолюції ЄНП висловлюється сподівання, що Генпрокуратура дозволить Тимошенко відвідати Бельгію для участі в саміті Європейської народної партії 22-24 червня.

Також ЄНП висловила стурбованість щодо вибіркового переслідування опозиції в Україні, наголошується на необхідності привести українське законодавство та процедури у відповідність до зобов'язань України перед Радою Європи та забезпечити дотримання норм Європейської конвенції з прав людини.

У свою чергу група "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" закликає Тимошенко та інших колишніх членів уряду співпрацювати з Генпрокуратурою.

"Закликає членів колишнього уряду Юлії Тимошенко співпрацювати з управлінням Генпрокуратури у коректній і поважній формі, утримуватися від надання неправдивої інформації та безпідставних звинувачень на адресу органів державної влади", - сказано в проекті резолюції.

При цьому в документі наголошується, що політичні сили України повинні утримуватися від втручання в роботу Генпрокуратури, а влада - забезпечити прозорість розслідування та судових процесів.

Група "Зелені і Європейський вільний альянс" і група "Альянс лібералів і демократів за Європу" стурбовані тим, що справи, порушені проти Тимошенко і деяких членів її уряду, є політично мотивованими.

У свою чергу, в проекті резолюції "Альянсу лібералів і демократів за Європу" наголошується, що поточні розслідування українських політичних лідерів не повинні перешкоджати їх активній участі в політичному житті країни, зустрічі з виборцями та поїздкам на міжнародні наради.

При цьому група "Європейські об'єднані ліві/Ліво-зелені Півночі" виступає за невтручання ЄС в судовий процес у справах Тимошенко та інших колишніх чиновників України.

"Звертається із закликом до уряду України, ЄС і всіх зацікавлених країн не втручатися у судові справи, але поважати незалежність судової влади", - сказано в проекті.

У резолюції наголошується на необхідності дотримання верховенства права та забезпечення максимальної прозорості розслідувань та судових процесів у контексті справ проти Тимошенко.

Читайте також:

Вітренко вимагає від влади дати спокій Тимошенко

Тимошенко урізала фінансування своїй партії

ГПУ: Тимошенко збрехала про заборону летіти до Брюсселя

Тимошенко: Янукович вважає, що репресіями утримає владу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: