Європарламент підготував список претензій до України

Найбільша фракція Європарламенту вимагає вже в четвер ухвалити резолюцію щодо України, в якій буде чимало критики на адресу української влади.

Найбільша фракція Європарламенту - Європейська народна партія (ЄНП) - підготувала проект нової резолюції щодо України і буде наполягати на його прийнятті 11 листопада. Документ містить критику української влади, яка, на думку представників ЄНП, не забезпечила прозоре проведення місцевих виборів.

Про це повідомив віце-голова групи ЄНП Гуннар Хекмарк (Швеція), який прибув до Києва на чолі делегації представників ЄНП, пише "Коммерсант-Украина" у статті "Европейская народная партия подготовила резолюцию по Украине".

"Ми вирішили, що цей документ потрібно прийняти якомога швидше", - заявив він. Інший євродепутат від ЄНП, Елмар Брок (Німеччина), розповів про основні претензії до української влади, які планується оприлюднити в тексті резолюції: "В опозиції і влади повинні бути рівні шанси виграти вибори, на місцевих виборах ця умова не виконувалася. Судова влада також повинна бути абсолютно незалежною від уряду. А у нас є відомості, що підтверджують, що в Україні це правило не дотримується, що доводять рішення судів в питаннях, що стосуються виборів".

Втім, на думку співрозмовників в Європарламенті, ймовірність того, що резолюція буде прийнята в четвер, невелика.

Тим часом навіть критично налаштовані по відношенню до української влади представники ЄНП зараз не готові вимагати від Києва проведення повторних місцевих виборів у тих регіонах, де були зафіксовані значні порушення. "Ми лише підкреслюємо, що майбутні парламентські вибори, на відміну від минулих місцевих, повинні відповідати всім правилам", - заявив Хекмарк.

Нагадаємо, раніше представники делегації Європарламенту в Україні оголосили про досягнення угоди між політичними групами про перенесення цього питання на період після самміту Україна-ЄС. У ЄНП не вистачає голосів, щоб самостійно затвердити документ на поточному тижні. Група контролює лише близько третини голосів Європарламенту, при цьому в ній існує внутрішня опозиція. Член ЄНП Ян Козловський (Польща) прогнозує перенесення голосування на третю декаду листопада.

Читайте також:

У Європарламенті відклали резолюцію по Україні через загрозу провалу саміту

Європарламент розгляне ситуацію в Україні 22 листопада

ЄС: перехід України на безвізовий режим буде дворівневим

Євросоюз вирішив закрити двері перед Україною на 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: