Європарламент підготував Януковичу розгромні резолюції

Чотири групи Європарламенту підготували резолюції, в яких засуджують згортання демократії в України, порушення прав і свобод українців, а також називають місцеві вибори нечесними та недемократичними.

Чотири групи Європарламенту висувають ноту президенту Віктору Януковичу та його владі у проектах резолюції, в яких, насамперед, пропонують висловити стурбованість згортанням демократії в Україні.

Про це йдеться у проектах резолюції групи "зелених", групи народних партій, групи лібералів та європейських консерваторів і реформістів.

Так, у проекті резолюції групи "зелених" пропонується підкреслити важливість посилення європейської перспективи України.

Разом з тим, "зелені" пропонують "висловити стурбованість щодо посилення тиску на демократичні свободи і права, щодо суперечливих звітів спостерігачів про місцеві вибори, щодо випадків жорстокості та залякування журналістів, а також щодо розгону мирних протестів у парку Горького у Харкові".

"Зелені" пропонують закликати українську владу "утриматися від втручання у виборчий процес у майбутньому, розслідувати повідомлення про порушення прав та свобод, а також вивчити роль СБУ у втручання в демократичні процеси, привести законодавство щодо свободи ЗМІ у відповідність до стандартів ОБСЄ".

У проекті резолюції групи народних партій підкреслюється, що Україна має європейську перспективу і висловлюється підтримка на шляху здійснення економічних реформ.

Водночас, "народники" пропонують висловити стурбованість зростанням обвинувачень щодо тиску на демократичні свободи та права.

"Крім того, проектом пропонується засудити місцеві вибори як не вільні, не чесні, і не демократичні", - зазначається в повідомленні.

"У проекті також міститься заклик повністю розслідувати повідомлення про порушення прав та свобод та роль СБУ у втручанні в демократичний процес, провести судову реформу та схвалити закон про доступ до публічної інформації", - йде мова у повідомленні.

У проекті резолюції групи лібералів підкреслюється, що Україна має тісні зв'язки з ЄС і є ключовим партнером союзу серед східних сусідів.

"Ліберали пропонують висловити стурбованість повідомленнями про порушення фундаментальних прав і свобод, погіршенням бізнес-клімату в Україні, а також останніми подіями, що можуть підірвати свободу ЗМІ та плюралізм думок в медіа", - йдеться в повідомленні.

Проектом резолюції планується закликати українську владу провести конституційну реформу із залученням усіх зацікавлених сторін, розслідувати роль СБУ у втручанні у внутрішні політичні справи і висловити стурбованість конфліктом інтересів голови СБУ Валерія Хорошковського.

Європейські консерватори пропонують "висловити жаль у зв'язку з тим, що виборче законодавство було змінено лише за кілька місяців до проведення місцевих виборів, а самі вибори не створили нового позитивного стандарту".

Як відомо, 24 листопада у Європарламенті відбудуться дебати щодо ситуації в Україні, а 25 листопада депутати планують схвалити резолюцію.

Як повідомлялося раніше, керівництво Європейського союзу на саміті в Брюсселі 22 листопада надало України план дій щодо безвізового режиму для короткострокових поїздок.

Читайте також:

Європа розпочала процес скасування віз для українців

Депутат Європарламенту розкритикував українського міністра

Помічник держсекретаря США: вибори в Україні не були чесними

Янукович назвав своє президентство утвердженням європейських цінностей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: