Європарламент розгляне резолюцію по Україні

Депутати Європейського парламенту сьогодні розглянуть і винесуть на голосування резолюцію щодо України.

Європарламент
Сайт президента України
Один з виступів президента Віктора Ющенка в Європейському парламенті.

Резолюцію по Україні розглянуть і винесуть на голосування у четвер депутати Європарламенту. Голосування на пленарному засіданні Європарламенту має відправити сигнал Євросоюзу щодо того, чи чекають Україну в європейському клубі, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. 

Автор доповіді, євродепутат від Польщі Міхал Камінський, каже, що внутрішня українська ситуація не дуже сприяла підтримці цього документу: "Я зробив багато роботи, щоб переконати всіх членів Комітету закордонних справ, що Україна на правильному шляху, і нічого помилкового там не відбувається. Ось чому ми досягли цього великого успіху - тепер офіційний документ Європарламенту має слова про майбутню перспективу членства України у ЄС. Я думаю, це великий успіх всіх друзів України у цьому парламенті і всіх людей, які хочуть бачити Україну важливим членом Євросоюзу в майбутньому".

У червні резолюцію затвердив Комітет із закордонних справ Європарламенту.

У документі сказано, що для підтримки в суспільстві реформ дуже важливо показати перспективи, тому Київ і Брюссель мають завдяки переговорам укласти угоду про асоціацію, яка дозволить Україні поглибити інтеграцію з Євросоюзом і підготуватися до наступних кроків, які мають у далекій перспективі призвести до членства України в ЄС.

ЄС
Архів
Від сьогоднішніх рішень залежатиме співробітництво України та ЄС. (Фото: naviny.by)

У резолюції євродепутати також закликають політичне керівництво України впроваджувати реформи, дотримуватися зобов’язань у галузі свободи слова, демократії, верховенства права і прав людини, посилити боротьбу з корупцією, провести адміністративну реформу.

Європарламентарі також закликають збільшити фінансову допомогу Україні та заохочують Київ більш ефективно брати участь у європейських проектах.

Резолюція має рекомендаційний характер і не є зобов’язуючою для Єврокомісії та країн-членів ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: