Європарламент розробив компромісний проект резолюції щодо України

21 жовтня Європарламент збирається ухвалити 6 проектів резолюцій щодо України.

Європарламент планує висловити стурбованість згортанням демократії в Україні.

Про це йдеться у компромісному проекті резолюції щодо України.

Зокрема, передбачається висловити стурбованість зростаючою кількістю обвинувачень і достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи знаходяться під загрозою.

Українську владу закликають розслідувати усі повідомлення про порушення прав та свобод, а також розслідувати роль СБУ у втручаннях у демократичний процес.

У проекті резолюції також міститься заклик захистити свободу ЗМІ, а також утриматися від будь-яких спроб контролювати зміст репортажів національних ЗМІ. Особливо відзначається необхідність реформування законодавства у медіа-сфері.

Документом також планується закликати український уряд привести законодавство у сфері свободи ЗМІ у відповідність до стандартів ОБСЄ. У проекті також планується висловити стурбованість випадками жорстокості проти журналістів, а також зникненням журналіста газети "Новий стиль" Василя Климентьєва.

Йтиметься також про жорстоке придушенням мирних демонстрацій, що проводилися у травні та червні у Харкові проти будівництва дороги через парк ім. Горького.

Проектом також передбачається висловити жаль з приводу того, що виборчі правила і надалі залишаються предметом дискусій, а також звернути увагу на те, що змінене у серпні 2010 року виборче законодавство розглядається як крок назад порівняно з попереднім законодавством.

Крім того, Європарламент планує закликати владу забезпечити збалансований склад виборчих адміністрацій на всіх рівнях, включаючи головуючі посади, а також здійснити додаткові заходи для посилення довіри кандидатів і виборців до виборчого процесу.

Серед таких заходів, зокрема, називаються допуск до виборчого процесу створених політичних рухів під їхніми іменами.

Депутати також планують привітати запрошення українською владою міжнародних спостерігачів на вибори.

У проекті наголошується на необхідності проведення конституційної реформи, яка б передбачала чіткий розподіл повноважень і створення системи стримувань та балансів між державними інституціями.

Крім того, депутати вважають, що співпраця з Венеціанською комісію Ради Європи необхідна для забезпечення відповідності реформ законодавства європейським стандартам.

Також у проекті резолюції планується підкреслити, що Україна має чіткі історичні, культурні та економічні зв'язки з Європейським Союзом, є одним з ключових партнерів ЄС серед східних сусідів.

У документі міститься заклик до Єврокомісії та Ради ЄС укласти "дорожню карту" для запровадження безвізового режиму для українців, включаючи як перехідну ціль скасування існуючих візових зборів.

Резолюцію щодо України у Європарламенті планують ухвалити 21 жовтня.

Читайте також:

Депутати ЄС обговорять свободу слова в Україні

Президент Європарламенту побачив значний прогрес в євроінтеграції України

Європа більше не вірить, що Україна хоче вступити в ЄС

Партія регіонів знайшла союзників в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: