Європарламент стурбований присутністю російського ЧФ у Криму

У Європарламенті висловили занепокоєння присутністю ЧФ в Криму та виступили за створення "системи раннього оповіщення" в інтересах запобігання конфліктів.

Депутати Європарламенту заклопотані продовженням присутності Чорноморського флоту Росії в Криму. Про це вони заявили в ході обговорення в четвер у Страсбурзі стратегії Євросоюзу (ЄС) в Чорноморському регіоні, повідомила прес-служба Європейського парламенту.

Парламентарії висловилися за створення Євросоюзом "системи раннього оповіщення" в інтересах запобігання конфліктів.

Така система, на їхню думку, могла б підсилити довіру в регіоні і попереджати ескалацію небезпеки застосування сили. Ця система була б зосереджена на конкретних випадках, які загрожують стабільності: операціях з продажу зброї і військово-морської активності.

Європарламент на пленарному засіданні висловився за розробку власної стратегії в регіоні Чорного моря з метою зміцнення миру і стабільності і забезпечення енергетичної безпеки.

Депутати підкреслювали, що для цього необхідно виділити спеціальну бюджетну лінію і надати більше людських ресурсів. Нова бюджетна лінія, на думку парламентаріїв, могла б забезпечити в пріоритетному порядку фінансування проектів розвитку невеликого масштабу, а також прикордонного співробітництва.

Серед інших пріоритетів у Страсбурзі називали стабілізацію обстановки в регіоні, забезпечення прав людини, регулювання міграції, поліпшення енергетичної безпеки та соціальний та екологічний розвиток.

Євродепутати також висловлювалися за посилення гласності майбутніх планів ЄС в регіоні та регулярні міністерські наради між Євросоюзом та країнами Чорноморського регіону: Азербайджаном, Вірменією, Болгарією, Грецією, Грузією, Молдовою, Румунією, Туреччиною та Україною.

При цьому також відзначалося, що Росія - "бажаний партнер" такого регіонального співробітництва.

Читайте також:

Командувач ЧФ РФ зібрався захищати "рідну Україну"

ЧФ РФ озброїться сучасними фрегатами і бомбардувальниками

Чорноморський флот РФ може залишитися без протичовнової авіації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: