Європарламент: Україна повинна переглянути роль Бандери, якщо хоче до ЄС

Ініціатор резолюції Європарламенту про засудження присвоєння звання Героя Степану Бандері закликав Україну переглянути це рішення. Євродепутат вважає, що героїзація Бандери не співвідноситься з європейськими цінностями.

Присвоєння звання Героя України Степану Бандері не співвідноситься з європейськими цінностями через його політичні методи, тому Україна має переглянути роль Бандери у своїй історії, якщо думає про членство в ЄС.

Про це заявив ініціатор резонансної резолюції Європарламенту щодо України євродепутат від Польщі Павел Залевські.

"У мене не було наміру розпочинати історичну дискусію навколо цього - це мають робити історики. Я лише хотів, і не тільки я, а й увесь Європарламент, котрий проголосував більшістю голосів за цю резолюцію, показати, що цінності важливі. І якщо ми говоримо про умови інтеграції до Євросоюзу, то мусимо говорити і про такі речі. Адже ЄС - це не лише європейські стандарти, європейське право чи бізнес, це ще й цінності. У цьому, власне, й полягав наш сигнал", - заявив європарламентар.

При тому він зазначив, що європейський вектор розвитку України передбачає не тільки проведення економічних реформ, але й дотримання європейських цінностей.

"Якщо ваша країна вирішить і далі рухатися в цьому (європейському - ред.) напрямі, то обидві сторони мають дотримуватися певних зобов’язань. Ці зобов’язання з боку України означають не лише те, що реформи повинні тривати, а й те, що вона має дотримуватися європейських цінностей", — зазначив євродепутат.

"Як приклад, ми звернули увагу на присвоєння звання Героя України Бандері, який був політиком, котрий не лише практикував націоналізм як ідеологію, а й терор як політичну методологію. Це неприйнятно і це в жодному разі не кореспондується з європейськими цінностями", - вважає Павел Залевські.

Він наголосив, що нагородження Бандери свідчить про те, що в сучасній Україні схвалюють методи, якими діяв провідник українських націоналістів.

"Для нас нагородження цієї людини - це визнання того, що методи, якими діяв Бандера, цілком прийнятні для тих, хто його нагороджував. Це критично важливий момент", -зауважив євродепутат.

Причому, на думку євродепутата, судячи з позиції Януковича під час візитів до Брюсселя та Москви, президент України погодився з позицією Європарламенту.

"Якщо пана Януковича підтримають у цьому рішенні, то він зробить Україну ближчою до Європи. Але це, звісно, суверенне право вашої країни. Так, ми продемонстрували, що цінності важливі, але кожен із нас вирішує, дотримуватися цих цінностей чи ні", - додав Павел Залевські.

Як повідомлялось, 25 лютого депутати Європарламенту схвалили резолюцію про ситуацію в Україні, у якій, серед іншого, засудили рішення Ющенка надати звання Героя України Степану Бандері і закликали нового главу держави Віктора Януковича переглянути це рішення.

5 березня Янукович у ході візиту до Москви пообіцяв до Дня Перемоги скасувати укази про присвоєння Степану Бандері і Роману Шухевичу звань Героя України.

У відповідь українські націоналісти пообіцяли провести масові акції протесту у випадку скасування указів про присвоєння звання Героя України Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Читайте також:

Ющенко звинуватив Європарламент в "історичному комплексі"

Націоналісти пригрозили Януковичу стотисячними акціями протесту

Європа сподівається, що Янукович відбере у Бандери звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: