Європарламент  відклав прийняття резолюції щодо України

Європарламент відклав розгляд резолюції щодо України на наступну сесію, яка повинна відбутися 10-11 листопада в Брюсселі.

Європейський парламент переніс голосування щодо резолюції відносно України. Таку ініціативу представника групи "Соціалістів і демократів" Ханне Свобода було підтримано в ході пленарного засідання Європарламенту в четвер.

Проект резолюції щодо України, підготовлений спільно найбільшими парламентськими групами Європарламенту, має всі шанси бути проголосованим.

У проекті, який вироблений спільно представниками політичних груп Європейського парламенту, згладжено різкі характеристики на адресу української влади, проте стурбованість станом демократичних свобод залишилася.

У вступній частині резолюції наголошується, що Україна є європейською країною стратегічної важливості для ЄС.

При цьому пропонувалося взяти до уваги, що були зроблені заяви про те, що демократичні свободи, такі як свобода зібрань, свобода висловлювання і свобода засобів масової інформації виявилися в останні місяці під загрозою.

Також пропонувалося взяти до уваги, що «після президентських виборів є зростаюча стурбованість сигналами ерозії демократії і плюралізму, зокрема, погроз деяким неурядовим організаціям, окремі скарги журналістів щодо тиску, що чиниться на них редакторами чи власниками засоби масової інформації висвітлювати чи не висвітлювати певні події, так само як і зростаюча та політично вмотивована діяльність Служби безпеки України".

У проекті резолюції зазначалося, що з огляду на той факт, що Конституційний суд України відновив президентську систему правління, встановлення демократії, ефективної та надійної системи балансу і контролю має залишатися пріоритетом, і процес досягнення цього має бути відкритим, всеохоплюючим і включати всі політичні партії та гравців Україна.

Крім того, європейські депутати пропонували висловити жаль щодо того, що правила проведення виборів залишаються предметом для дискусії та відзначити, що існуюче виборче законодавство, як і поправки від серпня 2009 року, є кроком назад у порівнянні з попереднім законом, закликає українську владу переглянути і закінчити виборче законодавства.

У проекті міститься заклик до Європейської комісії та Ради ЄС завершити дорожню карту для введення безвізового режиму для українців, включаючи середньострокову мету скасувати існуючу плату за візу.

Документ був розроблений групами Європейської народної партії (265 депутати), Альянсу лібералів і демократів (85 депутати), зелених (55 депутати) і європейських консерваторів та реформістів (54 депутати). Таким чином, при голосуванні цей документ зможе набрати 459 голосів, що складе більшість від 736 загального складу Європарламенту.

У розробці документа не прийняли участь представники Соціалістів і демократів (184 депутати), які раніше взагалі висловилися на користь того, щоб голосування резолюції було відкладено (СіД) є політичними союзниками Партії регіонів).

Також не брали участь в розробці спільного проекту резолюції групи: Європа для свободи і демократії (32 депутати), Європейське об'єднання лівих та Північних лівих зелених (35). Кількість депутатів, які не увійшли ні до однієї з груп, становить 27.

Як повідомлялось, 5 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію про стан демократичних інститутів в Україні, у якій закликала не допустити монополізації влади й обмеження демократичних свобод.

Читайте також:

Європейці розгледіли в Україні китайський режим

У Європі побачили, що Янукович ефективно управляє Україною

Європарламент розробив компромісний проект резолюції щодо України

Депутати ЄС обговорять свободу слова в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: