Європарламент засудив дії української влади щодо Тимошенко і Луценка

Європарламент прийняв резолюцію, яка засуджує дії української влади стосовно Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Європейський парламент закликає владу України скасувати підписку про невиїзд колишнього прем'єр-міністра, лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Про це сказано в резолюції Європарламенту, прийнятій на засіданні в Страсбурзі (Франція).

"Поточні розслідування видатних українських політичних лідерів не повинні перешкоджати їх активній участі в політичному житті країни, зустрічам з виборцями й поїздкам на міжнародні зустрічі. Отже, (Європарламент) закликає українську владу зняти заборону на поїздки, як внутрішні, так і міжнародні, для Юлії Тимошенко й інших ключових політичних діячів", - сказано в документі.

Крім того, євродепутати висловлюють стурбованість із приводу збільшення виборчого, на їх думку, переслідування представників політичної опозиції в Україні.

Вони також підтримують уповноваженого Верховної ради з прав людини Ніну Карпачову, яка звернулася в Генеральну прокуратуру із проханням змінити запобіжний захід для колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на не пов'язаний з утриманням його під вартою.

Цим документом Європарламент також застерігає українську владу від застосування карного права як інструмента для досягнення своїх політичних цілей.

Як відомо, у Європейському парламенті було вироблено спільний проект резолюції з українського питання, в якій основні положення залишилися незмінними: не застосовувати кримінальне право для переслідування опозиції, не обмежувати свободу пересування політичним лідерам.

Читайте також:

Суд над Луценком перенесли на вимогу його адвокатів

Луценку відмовили у відводі судді, на якого він назбирав компромат

Справа Тимошенко може потрапити до судді, що "спеціалізується" на справах проти опозиції

Європейські союзники Януковича стали на захист Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: