Європейські ЗМІ: Україні загрожує вторгнення з боку Росії

Західна преса пише про Україну не лише через загрозу дефолту, але й через "величезні політичні ризики", а це загрожує навіть прямим зовнішнім втручанням.

Деякі газети звертають увагу на нівелювання курсу США і НАТО щодо України у бік віддалення північноатлантичних перспектив Києва.

Крім того, багато європейських газет наголошують про загрозу Росії щодо України.

Австрійська Die Presse доходить висновку, що в Києві бояться контролю з боку "Газпрому", який виявляє чи не найбільший інтерес до заволодіння українською транзитною трубою та й усією ГТС. Радіо "Свобода" вбачає у цій статті натяк на те, що головні країни ЄС, на кшталт Німеччини, хочуть тут підіграти Росії за рахунок України та її труби. Адже одним із ініціаторів такого міжнародного консорціуму був колишній канцлер Німеччини Ґергард Шредер, який працює сьогодні на російський "Газпром".

Лондонську Daily Telegraph хвилює не лише загроза дефолту в Україні, а й надзвичайно тривожна політична ситуація. Газета також застерігає, що "політичні ризики в Україні величезні. У державі нараховується велика російська меншина, більшість представників якої живуть в областях поблизу кордону з Росією, що відкриває Кремлеві двері для втручання, якщо криза викличе соціальні заворушення".

Швейцарська Neue Zuercher Zeitung запитує: що б це значило – нівелювання курсу Вашингтона щодо України? – і цитує при цьому слова міністра оборони США Роберта Ґейтса, коли він сказав днями у польському Кракові на саміті НАТО, що "перед Україною ще довга дорога до НАТО". При цьому, як наголошує газета, до цього часу США виступали за якнайшвидше включення України до Північноатлантичного союзу. Газета також цитує Генерального секретаря НАТО про те, що для України є нині небезпечною ситуація в Збройних силах, які необхідно оперативно модернізувати. Разом із тим Neue Zuercher Zeitung наголошує, що США і НАТО посилають усе сильніші сигнали примирення з Росією, і 5 березня саміт НАТО на рівні міністрів закордонних справ розгляне питання про відновлення широкого діалогу з Москвою.

До цього додається дуже загрозливий тон висловлювання Збіґнева Бжезинського, здавалося б, великого друга України, для польського варіанту Newsweek, де він сказав про прямі загрози для України: "Оцінки песимістичні. Я не хочу накликати біди, але до певної міри побоювання цілком виправдані. Зрештою, складно брати активну участь у майбутньому України, якщо самі українці виявляються неспроможними порозумітися для захисту власної незалежності". І далі Бжезинський додав: "Україна – це дуже важлива країна для майбутнього Росії. Якщо вона піде в напрямку Заходу, Росія з часом муситиме також до нього наблизитися вже не як імперіалістична країна. Тому питання України таке важливе для євразійського контексту. Звичайно, це не означає, що коли хтось не готовий послідовно діяти в інтересах власної незалежності, то це можна зробити замість нього. Якби у Польщі забракло такого ставлення після 1990 року, вона не була б ані в НАТО, ані в Європейському Союзі".

Читайте також:

ЄС хоче приєднати Росію і Туреччину до "Східного партнерства"

"Газпром" влаштує собі день України

Севастополь хоче отримати від ЧФ РФ секретні дані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: