Європейські спостерігачі вже їдуть на українську і російські станції

Ревізори з ЄС в оточенні українських журналістів їдуть до газових об'єктів України та Росії.

Делегація спостерігачів Євросоюзу у складі представників Франції й Італії прибула в неділю в Одеську область для проведення моніторингу транзиту російського газу через газокомпресорну станцію "Орловка".

Наразі спостерігачі рухаються у напрямку міста Ізмаїл, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" начальник Одеського управління магістральних газогонів Борис Девдера.

Потім їх маршрут проляже в Ренійській район, де розташована ГКС "Орловка", яка перекачує газ в балканські країни - Болгарію, Румунію і Туреччину.

Тим часом інша група експертів Єврокомісії у складі 4 осіб прибула в неділю до Луганська. Вони планують побувати на двох газовимірювальних станціях в Росії.

Група вже перейшла українсько-російський кордон між Сумською і Курською областями і в даний час прямує на газовимірювальну станцію "Суджа".

Експертів супроводжують представники Луганської обладміністрації, "Донбастрансгазу" та 30 журналістів.

Починаючи з 12 січня, спостерігачі від ЄС приступають до виконання своїх обов'язків з моніторингу транзиту російського газу.

Нагадаємо, в суботу Росія підписала з представниками ЄС протокол про моніторинг транзиту російського газу через Україну до Європи. Прем’єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Москва готова відновити поставки газу до Європи одразу після того, як до роботи в РФ і Україні приступить міжнародна експертна моніторингова комісія.

Пізніше, в ніч з суботи на неділю, у Києві пройшло підписання зазначеного протоколу з боку України.

Сьогодні президент РФ Дмитро Медвєдєв підтвердив, що наявність підписаного всіма сторонами документа про моніторинг транзиту газу територію України і присутність спостерігачів в місцях контролю як і раніше залишаються необхідними умовами для відновлення постачань газу з Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: