Європейські ЗМІ про вибори в Україні: безславний кінець "помаранчевої революції"

В Європі очікують, що Янукович, у разі перемоги, поведе Україну середнім фарватером, подалі від ЄС і ближче до Росії.

Європейські ЗМІ, коментуючи вибори в Україні, пишуть про безславний кінець "помаранчевої революції" та ризики для української демократії.

"Не позбавлене іронії те, що той, хто фальсифікував минулі вибори, хто їх програв, Віктор Янукович, святкує політичний "камбек", - пише газета Luxemburger Wort.

"Коли таким є безславний кінець помаранчевої революції, то це могло статися з двох причин. Перше, це внутрішня роздвоєність країни - між Росією та Європою. Інше - розсвареність всередині прозахідного табору, між невезучим президентом Віктором Ющенком і його особистим ворогом - прем'єр-міністром Юлією Тимошенко", - аналізує видання.

"Своїми політичними інтригами вони змарнували кредит політичної довіри, а Україна наблизилася до межі економічного краху", - пише газета.

Газета також прогнозує, що Янукович буде достатньо прагматичним, але поведе Україну середнім фарватером, подалі від ЄС і ближче до Росії.

В такому ж ключі пише газета Neue Osnabrücker Zeitung. "На чолі другої за величиною країни Європи може стати чоловік, якого викрили на фальшуванні виборів 2004 року, що тоді спричинило помаранчеву революцію". "Утім, революція померла", - додає газета.

"Є побоювання, що хаос продовжуватиметься. Юридичні бої за результати виборів є цілком можливими, так само, як і дострокові парламентські вибори. Для Євросоюзу такий розвиток подій дуже невтішний", - зазначає Neue Osnabrücker Zeitung

Авторитетне німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung вбачає підстави для занепокоєння долею демократії в Україні.

"Питання у тому, чи втримається після виборів нестійка демократія в Україні, яка побудована радше на рівновазі сил, ніж на інституційних підвалинах. Чи може перемога Януковича стати поверненням старого режиму?" - розмірковує видання.

Газета зазначає, що в оточенні Януковича "домінують чоловіки, які у 90-ті роки вижили у брутальній боротьбі за власність на промисловому сході країни". "Немає впевненості у тому, що вони остаточно відмовилися від методів, якими тоді звикли користуватися", - зазначає Frankfurter Allgemeine.

Французька газета Dernières Nouvelles d'Alsace аналізує здобутки "помаранчевої революції". "За винятком свободи слова "помаранчева революція" не виконала жодної зі своїх обіцянок. Корупція поширена аж до самої владної верхівки, а економічні реформи застрягли через постійні чвари. Сьогодні Москва може святкувати реванш", - зазначає газета.

"Як би не звали нового президента, обидва претенденти відкидають членство України в НАТО. Заяви обох про бажане членство в ЄС поки не мають непокоїти Кремль, адже Європа не проявляє жодної активності на українському напрямку. НАТО може списати Україну зі своїх рахунків, а європейцям лишається лише сподіватися на мирну передачу влади", - пише французьке видання.

Читайте також:

Виборець з Донецька виявив, що хтось двічі голосував за його покійну дружину

ПР: Тимошенко мала піти у відставку після оголошення екзит-полів

Катеринчук прогнозує перемогу Тимошенко з мінімальним відривом

В другому турі голосування взяли участь майже 70% виборців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: