Європейський соціальний стандарт за 8 років

Міністри соціальної політики України та Австрії підписали Протокол намірів про співробітництво, що передбачає ряд заходів для покращення соціальних стандартів.


Міністр праці та соціальної політики України Михайло Папієв та федеральний міністр соціального забезпечення та захисту прав споживачів Австрії Ервін Бухінгер підписали Протокол намірів про співробітництво. Протокол передбачає взаємний обмін експертами, надання консультацій та навчання українських фахівців, обмін інформацією та організацію спільних проектів.

Папієв наголосив, що Україна вже сьогодні будує європейську модель соціального забезпечення. За підрахунками експертів, якщо збережуться сьогоднішні темпи зростання соціальних стандартів та за умови політичної стабільності, Україна вже за вісім років вийде на середній рівень ЄС, а за одинадцять – Австрії за окремими показниками.

Михайло Папієв підкреслив, що для забезпечення високого рівня соціальних гарантій необхідно сприяти адаптації європейського досвіду. Зокрема, він зазначив, що в Європі соціальна система є ефективною завдяки механізмам соціального партнерства. "До прикладу, в соціальну турботу в Європі органічно включені недержавні благодійні фонди та приватні ініціативи. Це означає, що роботодавці та працівники спільно формують соціально-економічну політику, і солідарно відповідають за соціальне забезпечення", - наголосив Михайло Папієв.

Під час зустрічі Ервін Бухінгер звернув увагу на високі темпи зростання соціальних стандартів в Україні на фоні інших пострадянських країн. Федеральний міністр привітав українські громадські ініціативи, спрямовані на розбудову соціальної держави. За його словами, досвід і традиції Австрії свідчать про ефективність громадських форм соціального забезпечення. Тож вони можуть допомогти Україні в поліпшенні її соціальних стандартів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: