Європейці розгледіли в Україні китайський режим

Депутати Європарламенту побачили в Україні "авторитарний режим, який найбільше відповідає китайському, ніж західному підходу".

Дискусія щодо України розділила депутатів Європейського парламенту.

"Ми бачимо авторитарний режим, який найбільше відповідає китайському, ніж західному підходу", - вважає Майкл Галер з групи Європейської народної партії.

У своєму виступі він заявив про зниження рівня свободи преси, перевищення повноважень Службою безпеки України і сказав, що те, що відбувається в Україні, йому нагадує "дежавю".

Депутат Ребека Харм від фракції "Зелених" також висловила стурбованість щодо недемократичного розвитку України.

"Мені надходить багато повідомлень про падіння рівня свободи слова, а також про постійний тиск на людей з неурядових організацій", - сказала вона, згадавши в цьому контексті і діяльність СБУ.

Крім того, Харм висловила впевненість у присутності російського впливу, що "систематично поширюється" в українській економіці, енергетичній сфері та інших секторах.

У свою чергу Адріан Северін з групи соціалістів і демократів нагадав, що нинішнє українське керівництво було обрано демократичним шляхом.

"Я вірю, що сьогодні - час направити це керівництво, забезпечити (можливість розвитку України), а не обговорювати з перших хвилин його каденції його переваги та вади", - сказав він.

Крім того, Северин висловив думку, що реальна проблема дискусії щодо України полягає в самих депутатах Європарламенту.

"Ми зайшли занадто далеко, розділяючи цю країну на прозахідну та просхідну, і зараз у нас проблема, коли "прозахідні" не у владі, ми не визнаємо можливості допомоги так званим "просхідним" у просуванні до їх європейських очікувань", - зазначив він.

"Тому я думаю, що сьогодні це реальна проблема цієї дискусії, і я вірю, що ми повинні зрозуміти, що справжні проєвропейці - це проукраїнці. Ті, які здатні принести верховенство права, демократію і європейську модернізацію в свою країну", - підкреслив депутат.

Северин також закликав відкласти голосування по резолюції через майбутні вибори і поточні переговорів з ЄС щодо угоди про асоціацію: "Ми не повинні приймати резолюцію посеред політичного процесу".

Читайте також:

У Європі побачили, що Янукович ефективно управляє Україною

Європарламент розробив компромісний проект резолюції щодо України

Депутати ЄС обговорять свободу слова в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: