Європейська народна партія стурбована відновленням справи проти Тимошенко

Президент ЄНП звернув увагу на згортання демократії в Україні, порушення прав людини і цивільних свобод.

Президент Європейської народної партії (ЄНП) Вільфред Мартенс стурбований відновленням кримінальної справи, заведеної за часів президентства Леоніда Кучми, проти Юлії Тимошенко.

"Я дуже стурбований останніми подіями в українській політиці після президентських виборів. Ці негативні події стали систематичними за своєю природою і складають загрозу для верховенства має рацію, фундаментальних прав людини і цивільних свобод", - заявив Мартенс.

Він відзначив, що, по-перше, в українському парламенті неконституційним шляхом була сформована більшість і нова коаліція, і як результат було створено нелегітимний уряд, по-друге, відбуваються постійні порушення свободи слова і відроджується цензура, що "викликало хвилю критики з боку поважаних міжнародних медійних організацій, включаючи "Репортерів без кордонів" і "Міжнародну асоціацію по захисту свободи слова".

Президент ЄНП звернув увагу на те, що нова більшість в парламенті відмінила місцеві вибори, а також систематично порушує права опозиції.

"І, нарешті, існують чіткі свідоцтва політичних маніпуляцій системою правосуддя з боку українських посадовців, направлені на залякування і переслідування опозиції. Одним з яскравих прикладів цього стало відкриття кримінальної справи по політичним мотивам проти Юлії Тимошенко", - заявив Мартенс.

"За останні 5 років ми звикли вважати Україну прикладом демократії в регіоні. Дуже сумно і неприємно спостерігати за тим, як діюча влада знищує і нехтує демократичними досягненнями попереднього уряду", - додав президент ЄНП.

Він призвав президента України Віктора Януковича покласти край практиці порушення принципів демократії, відзначивши, що така практика віддаляє Україну від Європейського Союзу. Мартенс також призвав Януковича налагодити демократичними шляхами конструктивний діалог з лідерами опозиції.

Нагадаємо, 12 травня Юлію Тимошенко викликали до Генпрокуратури, де вручили їй копії постанов про порушення проти неї кримінальної справи.

Як пояснили в ГПУ, "дана кримінальна справа порушена у травні 2004 року та була закрита передчасно у січні 2005 року без виконання у повному обсязі всіх необхідних слідчих дій, як це передбачено ст. 22 КПК України". У зв'язку з цим на даний час досудове слідство у справі поновлено.

Тимошенко звинувачують у спробі дати хабарі суддям Верховного суду України. Сама Тимошенко вважає виклик до Генеральної прокуратури "початком репресій" проти неї, оскільки її команда "заважає владі незаконно приватизувати головні державні монополії".

Читайте також:

Янукович пояснив, чому відновили кримінальну справу проти Тимошенко

Генпрокуратура пояснила, у чому звинувачують Тимошенко

Тимошенко заявила, що розправу над нею приурочили до приїзду Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: