Європейська народна партія закликала Януковича уникати спокуси

У ЄНП впевнені, що Україна віддаляється від важливих цілей демократизації, європеїзації і модернізації.

 Європейська народна партія засудила триваюче погіршення політичної ситуації в Україні, включаючи безпрецедентний тиск на опозицію та її лідера Юлію Тимошенко. Про це йдеться в заяві Саміту ЄНП по Україні, яка оприлюднена на сайті партії "Батьківщина".

"Хоча ми вітаємо той факт, що після трьох місяців підписки про невиїзд Тимошенко змогла відвідати Брюссель, ми визнаємо, що це стало можливим тільки після дуже потужної підтримки та прояву солідарності з боку ЄНП та європейських лідерів", - йдеться у заяві.

В ЄНП заявили, що "Україна віддаляється від важливих цілей демократизації, європеїзації і модернізації".

"Якщо так триватиме і надалі, такий напрямок загрожує стати повністю несумісним із заявленим наміром про зближення з Європейським союзом в рамках угоди про асоціацію", - вважають партійці.

ЄНП зазначила, що глибоко занепокоєна зростанням кількості свідчень того, що судова система України та її правоохоронні органи все більше використовуються українською владою як політичний інструмент залякування і переслідування опозиції, громадянського суспільства та засобів інформації", - йдеться в заяві.

Партія закликала президента Віктора Януковича й українську владу "виправити таку ситуацію та гарантувати інклюзивність і відкритість політичного простору України".

Крім того, ЄНП закликала Януковича "уникати спокуси непрозорим шляхом змінити закон про парламентські вибори на користь своєї власної партії та для власної політичної вигоди".

В рамках саміту лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко провела зустріч з президентом Ради Євросоюзу Германом Ван Ромпеєм.

"Нам дуже важливо не втрачати увагу до того, що відбувається в Україні та між Україною і Європейським союзом. Це взаємопов'язані процеси", - сказав Ван Ромпей.

Як відомо, лідер "Батьківщини" знаходиться з поїздкою у Брюсселі (Бельгія) для участі у саміті Європейської народної партії.

Раніше Тимошенко, яка знаходиться під слідством, звернулася до ГПУ з клопотанням про надання їй дозволу на виїзд 23-25 березня до Брюсселя для участі у саміті ЄНП та до Литви на міжнародний форум "Найкращий досвід зміцнення демократії", який відбудеться 30 червня. Генпрокуратура врешті погодилась відпустити опозиціонерку.

Читайте також:

Тимошенко: з 70 кроків до Євросоюзу Янукович зробив лише 7

Янукович назвав головну перешкоду для євроінтеграції

Політ до Брюсселя обійшовся Тимошенко в 45 тисяч євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: