Європейські ЗМІ про рік Януковича: очевидними є засилля бандитів та кумівство

Британські ЗМІ стверджують, що рік президентства Януковича - це сторінка, переписана з путінської книжки. Але Захід не втручається в його політику, оскільки втомився від України.

Британський часопис The Economist бачить мало підстав для святкування, і водночас вдосталь - для занепоєння, оскільки Україна за президенства Віктора Януковича уособлює собою тренд: "експансія на схід західноєвропейських цінностей, що мала місце в 90-х роках, змінилася на просування у західному напрямі пострадянської моделі".

Незважаючи на запевнення українських високопосадовців, що реформи в Україні вже набирають силу, британський журнал вважає, що насправді вже "очевидними є засилля бандитів та непотизм (кумівство - ред.)", в той час як реформам ще лише належить розпочатися.

"Перші місцеві вибори за Януковича виявилися брудними. В повітрі гусне атмосфера залякування. Інвестори скаржаться, що їх бізнеси переходять в руки наближених до Януковича", - стверджує видання.

Журнал проводить паралель за паралелею з Росією: "Як і в Росії на світанку путінського правління, вплив парламенту, прем’єр-міністра та уряду було обмежено. Рішення ухвалюються в президентській адміністрації. Прокурори, Конституційний суд та центробанк втратили залишки самостійності...".

"Ще одна сторінка, переписана Януковичем з путінської книжки, це експлуатація правої націоналістичної партії в Західній Україні, щоби використати її в якості опозиції, яку можна подолати порухом руки і яку можна продемонструвати Заходу і Києву як потворну альтернативу очолюваній ним Партії регіонів".

Як пише The Economist, "щоби надати удару по Тимошенко вигляду легітимності, уряд винайняв американську компанію, щоби та перевірила її поведінку на прем'єрській посаді. Знайшли - як кіт наплакав".

"Тепер її звинувачують у використанні грошей, отриманих від продажу квот на викид в атмосферу парникових газів, на виплату пенсій, а не на боротьбу із забрудненням, а також у закупівлі карет швидкої допомоги, що не відповідають стандартам", - стверджує видання.

ЗМІ наголошують, що у "країні, де крадуть мільярди доларів від тіньових оборудок з газом, такі звинувачення видаються не лише політизованими, але й непереконливими".

В чому поталанило Януковичу, вважає The Economist, так це в тому, що його вчинки наражаються на кволу критику з боку Заходу. Причиною цьому є втома Заходу від України, а також те, що в адміністрації США має зараз більш важливі завдання. Окрім того, Вашингтону незручно критикувати Януковича після того, які він зголосився передати США запаси високозбагаченого урану.

Читайте також:

Янукович поклявся, що "покращення життя" незабаром настане

Рейтинг Януковича за рік упав удвічі

Тимошенко про рік правління Януковича: не виконано жодної обіцянки

Російський експерт: Кремль впізнав у Януковичі раннього Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: