Європейський банк побудує укриття на ЧАЕС

ЄБРР готовий виділити 150 мільйонів євро для ЧАЕС.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє про готовність Європейського банку реконструкції та розвитку виділити 150 мільйонів євро на будівництво нового об'єкту "Укриття" на Чорнобильській атомній електростанції.

"Під час розмови зі сторони Європейського банку реконструкції та розвитку прозвучало, що вони готові 150 мільйонів (євро) нам виділити, тобто, власне, банк. Але нам потрібно, щоб і інші донори, буду так їх називати, поставилися з розумінням до цієї проблеми", - сказав Литвин у розмові з журналістами.

За словами спікера, раніше прогнозувалося, що для будівництва нового надійного укриття й забезпечення безпечних умов роботи для людей на місці аварії необхідно було близько 1,2 мільярди євро. Разом із тим, сьогодні для цього потрібно ще додатково 740 мільйонів євро.

Як повідомлялось, 17 вересня 2007 року ДСП "Чорнобильська АЕС" і французький концерн Novarka підписали контракт на будівництво нового безпечного конфайнменту над об'єктом "Укриття" Чорнобильської АЕС.

Планувалося, що вартість робіт зі спорудження НБК за контрактом становитиме 505 млн. доларів, термін будівництва об'єкту – 5 років.

Концептуальний проект НБК у формі арки було розроблено консорціумом Bechtel-Battelle-EDF із залученням українського підрядника – консорціуму "КСК" у 2003 році. Проект отримав позитивний висновок "Укрінвестекспертизи" й був затверджений розпорядженням Кабінету міністрів України в липні 2004 року.

Основні характеристики НБК: ширина арки – 257 м, висота – 108 м, довжина – 150 м. Проектний термін експлуатації – 100 років.

Як повідомлялось, голова Верховної ради Володимир Литвин наголосив, що законодавство не відповідає реаліям сьогодення, і для вирішення багатьох проблемних питань, пов'язаних із Чорнобилем, необхідно прийняти окремий кодекс.

Читайте також:

Відлуння Чорнобиля: 2011 для онкохворих стане фатальним

Фільм про Чорнобиль увійшов в конкурс Берлінського фестивалю

Олігархи відібрали під елітне селище радіаційну землю біля Чорнобиля

ООН пообіцяла підтримувати Чорнобиль "з усіх сил"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: