Європейський суд зобов’язав Україну сплатити жертві міліції 48 тис. євро

За словами чоловіка, йому підкинули наркотики, а потім звинуватили у вбивстві. Коли затриманий відмовився писати зізнання, його почали "вибивати".

Україна має сплатити 48 тисяч євро жителю Хмельницького Іванові Нечипоруку, якого у 2004-го року міліція затримала за зберігання наркотиків, а згодом "вибила" зізнання у вбивстві. Таке рішення виніс Європейський суд з прав людини.

Як повідомляється, Україна має сплатити чоловікові 35 тисяч євро моральних збитків за катування в міліції та ще 14 тисяч за судові витрати.

Наразі Нечипорук перебуває колонії номер 41 у Прикарпатті.

13-го березня 2004-го у Хмельницькому невідомі напали на місцевого бізнесмена та вбили його матір. У зловмисниках той упізнав Нечипорука з товаришем. Невдовзі правоохоронці запросили Нечипорука до відділу на допит в іншій справі.

У відділку, за словами чоловіка, йому підкинули наркотики, а потім звинуватили у вбивстві. Коли Нечипорук відмовився писати зізнання, його почали "вибивати".

За словами чоловіка, його били, душили подушкою, катувати струмом. Коли це не спрацювало, почали погрожувати вагітній дружині. Лише тоді Нечипорук підписав одразу кілька зізнань різного змісту.

Постраждалий також зняв побої. Проте хмельницькі судові експерти, за словами адвоката Нечипорука Галини Берегової, заявили, що установити причини появи синців не можуть - у них немає методики визначення ран від електричного струму.

Адвокат зазначила, що це не єдине порушення, продовжує адвокат. Прокуратура кілька разів відмовлялася порушувати справу через жорстоке поводження з Іваном. На бік Нечипорука пристав лише хмельницький суд, де не побачили доказів його причетності до вбивства. Але 2006-го Алепяційний суд Тернополя таки визнав Івана винним та дав 15 років ув'язнення.

Почути позицію суду чи правоохоронних органів журналістам не вдалося - численні інформаційні запити ТСН так і залишилися без відповіді. Натомість, сам Нечипорук вірить, що після рішення Європейського суду український Верховний суд перегляне його справу.

Читайте також:

Рівненський депутат заявив, що бійці "Беркута" його напоїли горілкою і побили

На Прикарпатті селяни 9 годин тримали у облозі міліцейську машину з затриманим

Майора, який на Одещині побив дівчину-депутата, звільнено з МВС

ВідеоВідплата за катування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: