Європу не задовольняє ведення судових справ Гонгадзе та Климентьєва

Європейська федерація журналістів та Парламентська асамблея Ради Європи стурбовані станом свободи в Україні.

Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) та Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) стурбовані веденням справ журналістів Георгія Гонгадзе та Василя Климентьєва.

З відповідною спільною заявою виступили президент ЄФЖ Арне Кеніг та постійний доповідач з питань свободи ЗМІ комітету ПАРЄ по культурі, науці й освіті Матс Йоханссон.

"Ми вельми стурбовані загрозами свободі ЗМІ в Україні, яка очолює комітет міністрів Ради Європи, під час серйозних національних політичні викликів. Це важливо для демократії, щоб незалежні ЗМІ могли вільно повідомляти про політичну кризу", - сказано в заяві.

На думку Йоханссона і Кеніга, неприйнятним є той факт, що правоохоронні органи досі не змогли пролити світло на зникнення головного редактора харківської газети "Новий стиль" Василя Климентьєва, а також те, що судовий процес щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе недоступний для громадськості.

"Безкарність нападів на журналістів та ЗМІ підриває демократію і верховенство права. Національна безпека не повинна використовуватися як привід для замовчування політичної критичної інформації", - сказано в заяві.

Йоханссон і Кеніг закликали українську владу забезпечити вільне розповсюдження незалежною і правдивою інформацією ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що рік тому, 11 серпня 2010 року, безслідно зник головний редактор харківської газети "Новий стиль" Василь Климентьєв. Ця справа досі залишається не розкритою. За офіційними даними, з восьми висунутих раніше версій зараз залишалась одна - професійна діяльність Климентьєва. Звинувачення, однак, нікому не висунуто. Підозрюваних також немає.

У той же час екс-генерал Олексій Пукач частково визнав свою провину в скоєних злочинах, зокрема, що він власноруч убив журналіста Георгія Гонгадзе. Він також назвав Леоніда Кучму та Володимира Литвина замовниками вбивства.

Читайте також:

Пукач назвав Кучму і Литвина замовниками вбивства Гонгадзе

Пукач визнав, що власноруч убив Георгія Гонгадзе

Зниклого журналіста Климентьєва шукає NASA

Міліція назвала прізвища підозрюваних у вбивстві журналіста Климентьєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: