Євросоюз анонсував план безвізового режиму для України

За словами президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, Україна є ключовим партнером для ЄС і важливим регіональним гравцем.

 Євросоюз анонсує план дій для України щодо встановлення безвізового режиму, заявив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, анонсуючи майбутній саміт Україна-ЄС.

За словами Баррозу, Україна є ключовим партнером для ЄС і важливим регіональним гравцем. "Амбіційний порядок денний цього саміту відображає динамізм наших відносин", - президент Єврокомісії.

"Я радий, що ми можемо анонсувати План дій щодо встановлення безвізового режиму для України, і що буде підписаний протокол, який дає Україні доступ до програм ЄС… Це два конкретні приклади продовження зближення ЄС з Україною", - заявив Баррозу.

У поясненнях Єврокомісії до саміту наголошується, що в ході заходу "лідери будуть обговорювати наступні кроки щодо візового діалогу, переслідуючи мету встановити безвізовий режим для короткострокового перебування в довгостроковій перспективі".

Сторони також мають намір проаналізувати прогрес у переговорах України-ЄС щодо угоди про асоціацію. Баррозу зазначив необхідність для України поглибилення процеса реформ, зокрема, у сфері верховенства права, бізнесу та інвестиційного клімату.

У свою чергу президент Ради ЄС Херман ван Ромпей підкреслив, що цей саміт є першим після обрання президентом України Віктора Януковича, але це буде його вже четвертою зустріччю з українським лідером за цей рік.

"Реформа в Україні і двосторонні відносини Україна-ЄС будуть основними питаннями порядку денного. Ми будемо вітати позитивні кроки, зроблені Україною, зокрема, в економічній та енергетичній сферах… Ми чекаємо, що українські лідери посилять реформування в цих сферах, так само як і щодо поваги до прав людини, верховенства права і демократичних принципів", - сказав Ван Ромпей.

Нагадаємо, днями з посиланням на дипломатичні джерела повідомлялося, що Європейський союз узгодив текст Плану дій зі скасування віз для України.

Читайте також:

ЄС залишився без бюджету на 2011 рік

Україна на шляху до ЄС зробила тільки 4 із 69 кроків

Європарламент хоче розібратися в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: