Євросоюз готує комплексну допомогу Україні

Євросоюз запропонує Україні стабілізаційний пакет, у якому буде враховано всі сфери її внутрішнього життя.

Європейський Союз має допомогти Україні, і йдеться не тільки про фінансову підтримку, але й про координацію дій.

Про це заявив депутат Європейського Парламенту від Румунії, голова делегації Євросоюзу у Комітеті парламентської співпраці Україна – ЄС Адріан Северин у кулуарах форуму "Україна – Європа", що проходить у Києві.

На запитання щодо фінансово-економічної ситуації в Україні та можливості дефолту він сказав: "Я не можу сказати, що банкрутство неминуче чи навіть можливе. Але, думаю, було б краще уникнути банкрутства".

За словами Северина, у ЄС розуміють "складність економічної ситуації в Україні, але Україна не єдина країна, яка зазнала страшної фінансової та економічної кризи".

Щодо допомоги ЄС Україні, він відзначив, що бачить дві важливі ідеї.

"Перша – зменшити політичні чвари і політичну нестабільність усередині країни, з’ясувавши, чим мають займатися лідери. Це потрібно для того, щоб вичистити всю політичну кімнату, провітрити її, щоб звільнити місце для справжньої політичної солідарності, яка дозволить України нормально проводити внутрішню і зовнішню політику", - пояснив Северин.

"І друга ідея: Євросоюз має визнати, що українська економіка є вирішальною для стабільності європейської економіки, політики та стабільності ЄС як спільноти", - додав він.

Северин заявив, що буде пропонувати своїм європейським колегам розробити спеціальний стабілізаційний пакет для України, враховуючи всі сфери її внутрішнього життя.

При цьому він наголосив, що йдеться не тільки про гроші. "Ми повинні надати стратегічну підтримку. Ми повинні вчасно надати не тільки фінанси (кредити), але і вчасно корелювати нашу політику з українською політикою. Тільки це може допомогти європейським компаніям, які мають дочірній бізнес в Україні, які інвестували в українську економіку, та банкам, що мають європейських власників і працюють в Україні. Це комплексний пакет", - наголосив він.

Він також не став називати, хто винен у тому, що другий транш кредиту Міжнародного валютного фонду для України затримується – президент Віктор Ющенко чи прем’єр Юлія Тимошенко, зазначивши: "Я не можу сказати, хто винен. Але думаю, що їхні дискусії роблять країну вразливою. Політичні лідери не повинні чубитися перед громадськістю. Вони повинні бути разом так довго, як це потрібно для країни".

Читайте також:

ЄС незадоволений: Тимошенко та Ющенко дестабілізують Україну

Меркель: перспектива України залежить від її відносин з Росією

Безвізовий режим з ЄС очікує Україну за три роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: