ЄС не образився за "газову війну" і хоче об'єднуватися з Україною

У ЄС заговорили про об'єднання своїх електричних і енергетичних систем з українськими. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Європа зацікавлена в об’єднанні українських і європейських електричних та енергетичних систем.

Про це на спільній з українським президентом Віктором Ющенком прес-конференції у Брюсселі заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Він зазначив, що на переговорах з Ющенком не йшлося про перехід на прямі контракти між Україною та ЄС щодо транзиту російського газу. Сторони також не розмовляли про конкретні комерційні проекти.

"Ми говорили про більш стратегічні стосунки між Європейською комісією та українською владою", - сказав Баррозу, додавши, що сторони висловили зацікавленість в об’єднанні української та європейської електричної та енергетичної мереж.

Керівник Єврокомісії, крім того, зазначив, що цьогорічні газові проблеми не мали негативного впливу на українсько-європейські відносини.

"У наших двосторонніх відносинах немає негативних наслідків (газової кризи), тому що ми віримо, що Україна хоче поглиблювати відносини з Європейським Союзом. І ми також хочемо поглибити відносини з Україною", - зазначив Баррозу.

У свою чергу, Віктор Ющенко наголосив на важливості приєднання України до європейського договору про енергетичне співробітництво вже цього року.

Президент підкреслив, що Україна веде відкриту політику і зацікавлена в тому, щоб Європа розглядала нашу державу як надійного партнера і транзитера палива.

Нагадаємо, енергетична тематика, зокрема газ, стали однією з головних тем сьогоднішньої розмови українського президента і лідерів Євросоюзу.

Сторони зокрема обговорили наслідки "газової війни"
України та Росії, через яку в січні тимчасово було припинено поставки газу з РФ до країн Європи.


Читайте також:

"Газпром" втратив 2 мільярди і вимагає Україну їх відшкодувати

Євросоюз: газові домовленості - успіх України та ЄС

Україна буде платити за газ 162 долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: