Євросоюз не дав Україні надії на приєднання

Декларація ЄС про Східне партнерство не містить навіть натяків на майбутній вступ України до Євросоюзу.

В декларації про Східне партнерство, яку мають затвердити учасники саміту Європейського Союзу, немає положень про майбутнє приєднання України до ЄС.

У проекті декларації йдеться про те, що політика Східного партнерства передбачає співпрацю Євросоюзу з такими кранами, як Україна, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія та Молдова.

Документ передбачає, що в цих країнах мають бути спільні цінності, демократія, правові основи, дотримання прав людини, ринкова економіка та усталений розвиток. Крім того, східноєвропейський регіон названо стратегічно важливим для ЄС, який зацікавлений у розвитку тісних відносин із названими країнами.

Про важливість запровадження політики Східного партнерства під час нещодавнього візиту до Брюсселя говорили президент Віктор Ющенко та прем'єр Юлія Тимошенко. Разом із тим, Східне партнерство не наближає Україну до вступу в Євросоюз. У проекті резолюції прямо наголошується, що майбутнє відносин між ЄС і східними країнами є невизначеним.

У документі також нічого не сказано про кошти, які Євросоюз готовий виділити на втілення політики Східного партнерства.

Напередодні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський називав суму 600 мільйонів євро. Крім того, проект резолюції, поданий чеським керівництвом ЄС, не містить згадок про Росію.

В попередніх пропозиціях Єврокомісії був пункт про те, що паралельно зі Східним партнерством ЄС повинен розвивати відносини з Москвою.

Нагадаємо, під час візиту до Брюсселя Ющенко і Тимошенко обговорювали низку питань. Серед них були політика Східного партнерства, антикризова допомога Україні, участь ЄС у модернізації української газотранспортної системи.

Керівники Євросоюзу, в свою чергу, дуже багато говорили про необхідність компромісу українських президента та прем'єра, а також про важливість відновлення співпраці України та Міжнародного валютного фонду.

Читайте також:

Євросоюз дасть Україні трохи грошей

ЄС допоможе Україні підготуватися до президентських виборів

Генсек ЄС закликав Ющенка та Тимошенко "жити дружно"

Ющенко просить Європу не вказувати, як йому жити з Тимошенко, бо це принизливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: