Євросоюз незаконно експлуатує українських студентів

Студентів аграрних навчальних закладів під виглядом практики відправляють працювати на сезонні роботи до ЄС.

Міністерство внутрішніх справ має в своєму розпорядженні дані про незаконне використання за кордоном праці українських студентів. Працевлаштування студентів з України в країнах Євросоюзу слід законодавчо врегулювати, переконані правоохоронці.

Заступник міністра внутрішніх справ Володимир Євдокімов заявив, що у МВС є заяви щодо незаконного використання роботи студентів у європейських країнах. За його словами, студентів аграрних навчальних закладів під виглядом практики відправляють працювати до ЄС. За словами правоохоронця, це може відбуватись за домовленістю з керівництвом вищих шкіл.

У Департаменті МВС у боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, підтвердили, що є звернення від студентів з такими скаргами. Заяви надходять з Херсонської, Миколаївської та Полтавської областей: "У випадках, коли скаржаться, ситуація виглядає таким чином, що під виглядом практики за кордоном набирають групи і працюють на сезонних роботах", - каже радник міністра Катерина Левченко.

Працевлаштування студентів з України у країнах ЄС слід врегулювати на рівні законодавства, переконані правоохоронці. Левченко наголошує, що на сьогодні в законодавстві України не передбачені сезонні роботи для студентів. Є лише практика за кордоном, процеси якої урегульовані законодавством та підзаконними актами. Нині створюють робочу групу зі складу представників різних відомств, щоб підготувати внесення змін до законодавства про освіту.

Левченко впевнена: "Українські студенти зацікавлені працювати за кордоном. Вони прагнуть і проходити там практику. Але не потрібно використовувати їх для збагачення". За законом, на практику можуть виїжджати студенти будь-якого курсу, окрім першого та останнього.

Читайте також:

При в’їзді до Росії братимуть відбитки пальців

Мешканець Житомирщини продавав односельчан у рабство

Українських заробітчан не чекають на сезонних роботах за кордоном

Парламент Італії прирівняв мігрантів до злочинців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: