Євросоюз підтвердив, що Україна газ не крала

Український прем'єр Юлія Тимошенко отримала перші висновки європейських експертів щодо ситуації з транзитом російського палива.

Європейські експерти підтверджують відсутність фактів несанкціонованого відбору Україною російського газу.

Про це повідомила голова українського уряду Юлія Тимошенко 14 січня під час зустрічі в Києві з прем'єр-міністром Болгарії Сергієм Станішевим.

"Весь газ був використаний як технічний газ для подальшого прокачування. Це ще раз підтверджує, що Україна займає чесну і логічну позицію", - заявила вона із посиланням на документи, які назвала першими висновками європейських експертів.

Тимошенко також повідомила, що спостерігачі підтвердили факт технічної неможливості прокачування газу через ті станції, які були визначені Росією. Зокрема, вона виділила станцію "Орловка", через яку, відповідно до заяв російської сторони, мало бути транспортовано 76 млн. кубометрів газу на добу.

Прем’єр наголосила, що українська сторона з першого дня конфлікту зайняла конструктивну позицію у переговорах з Росією і готова їх продовжувати на основі меморандуму, підписаного 2 жовтня 2008 року прем'єр-міністрами України і Росії.

Тимошенко нагадала, що Україна є лише перевізником, а не виробником блакитного палива. Прем'єр-міністр запевнила, що як тільки газ надійде в газотранспортну систему держави, Україна безперешкодно його транзирує до країн Європи.

У свою чергу, прем'єр-міністр Болгарії зазначив, що всі країни ЄС виконують свої зобов'язання і він сподівається, що і транзитер, і виробник газу також будуть виконувати взяті на себе зобов'язання.

В ніч на четвер Тимошенко провела телефонну розмову зі своїм російським колегою Володимиром Путіним. Вони домовилися вирішити усі проблеми, що стосуються транзиту газу через Україну, найближчої суботи.

Раніше комісар ЄС з питань енергетики Андріс Пібалгс заявив, що Росія і Україна втратили довіру та свій статус надійних енергетичних партнерів.

Втім, європейська сторона не покладає відповідальність за газове протистояння виключно на Україну. Про це заявили посол головуючої в ЄС Чехії, глава представництва Єврокомісії в Україні та тимчасовий повірений посольства Швеції в Україні під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ України Костянтином Єлісєєвим.


Читайте також:

Україна просить у Європи трохи газу
Росія почала газову війну, щоб дискредитувати Україну
Путін готовий спалити всі договори з Україною

ВідеоЄвросоюз підтвердив, що Україна газ не крала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: