Євросоюз попросив Ющенка не заважати платити за російський газ

Голова Єврокомісії попросив Ющенка не перешкоджати уряду в оплаті за постачання російського газу.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу попросив президента України Віктора Ющенка усунути всі можливі перешкоди при оплаті українською стороною постачань газу з Росії.

За словами Баррозу, в питанні оплати поставок енергоносіїв має "абсолютне значення відсутність блокування в рамках української системи".

"Європейська система не повинна зіткнутися з новими припинення поставок російського газу через Україну", - зазначив Баррозу.

30 жовтня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін провів телефонну розмову з українським прем'єром Юлією Тимошенко щодо виконання Україною зобов'язань щодо оплати палива.

В ході бесіди, за словами Путіна, Тимошенко поскаржилася йому на Ющенка, говорячи, що український президент "перешкоджає нормальному співробітництву між ЦБ і урядом України і блокує переказ грошових коштів".

Того ж дня в секретаріаті Ющенка пояснили, що Тимошенко "критикує президента за те, що він відмовляється надрукувати гроші і цими надрукованими грошима заплатити за газ". Однак, як додав перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак, від такого шляху Ющенка "відмовляється і буде відмовлятися", а уряду він пропонує знайти інший спосіб розрахунків.

4 листопада держкомпанія "Нафтогаз України" офіційно оголосила, що "зазнає труднощів з акумуляцією коштів" для розрахунків з "Газпромом" за поставки газу в жовтні. До цього в "Нафтогазі" спростовували можливі труднощі з пошуком коштів для оплати палива.

До 7 листопада включно "Нафтогаз" повинен перерахувати російському концерну приблизно 500-600 мільйонів доларів в рахунок оплати отриманого в жовтні газу. Проте, як раніше заявляв представник президента Богдан Соколовський, сам "Нафтогаз" минулого місяця зміг заробити тільки 130-140 мільйонів доларів, і зараз компанія змушена шукати позикові кошти.

Тим часом 5 листопада міністр промисловості та енергетики головуючої в ЄС Швеції Мауд Улофссон заявила, що в обов'язки ЄС не входить видача кредитів Україні для оплати газових поставок. Слова Улофссон стали фактичним відповіддю на заклик Путіна, який раніше звертався до ЄС з проханням надати фінансову допомогу Україні.

Читайте також:

Євросоюз не дав Україні гроші на російський газ

"Нафтогаз" натякає, що грошей для "Газпрому" немає

"Газпром" нагадав представнику Ющенка про свою доброту

"Нафтогаз" збирає гроші, щоб розрахуватися з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: