Євросоюз приєднав Україну до Енергетичного співтовариства

Рада міністрів ЄС одноголосно приєднала Україну до єдиних європейських правил функціонування ринків електроенергії та газу.

Рада міністрів Європейського Союзу одностайно схвалила приєднання України до Угоди про Енергетичне співтовариство.

Разом із Україною було схвалено приєднання до співтовприства Молдови. Відповідне рішення було схвалено у п'ятницю, 18 грудня, у Загребі на 7-му засіданні Ради міністрів.

Остаточне приєднання цих двох країн відбудеться після того, як вони подолають розбіжності, що залишаються між їхнім законодавством та законодавством Європейського Союзу про газовий ринок, а також проведуть необхідні процедури з ратифікації приєднання.

“Приєднання України та Молдови до Угоди про Енергетичне співтовариство каталізує реформи в енергетичному секторі у цих країнах, що сприятиме взаємовигідному розширенню енергетичного ринку, що базуватиметься на спільних правилах”, - заявив з цього приводу комісар ЄС з питань енергетики Андріс Пібалгс.

У Енергетичному співтоваристві також повідомили, що перед підписанням Протоколу про вступ його президент, за узгодженням з віце-президентом, що представляє Євросоюз, має перевірити, щоб законодавство щодо діяльності ринку газу було схвалено і застосовувалося відповідно до Директиви ЄС № 55 від 2003 року, яка, зокрема, передбачає створення незалежного оператора з транзиту газу і рівний доступ операторів до газової інфраструктури.

Угоду про Енергетичне співтовариство було підписано в жовтні 2005 року. На основі документа учасники договору створили єдине зведення правил функціонування ринків електроенергії та газу - від ціноутворення до створення стратегічних запасів енергоносіїв.

До об`єднання входять 27 країн ЄС і балканські держави. Нагадаємо, Україні участь у співтоваристві вперше було запропоновано рік тому.

Читайте також:

Україна та Росія погодилися співпрацювати в атомній сфері

"Нафтогаз" пообіцяв безперебійний транзит газу

"Нафтогаз": Газових посередників не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: