Євросоюз продовжить тиснути на Україну

Євросоюз в цілому зацікавлений в розвитку відносин зі Східною Європою, однак деякі події викликають занепокоєння.

Європейський Союз продовжить чинити тиск на Україну з метою проведення політичних реформ.

Про це заявив комісар ЄС з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле на Форумі глобальної безпеки в Братиславі 3 березня.

"Ми продовжимо тиск задля політичних реформ в Україні й де б то не було", - сказав він.

Комісар відзначив, що Євросоюз в цілому зацікавлений в розвитку відносин зі своїми східними сусідами. "Рішучість Європейського Союзу поглиблювати відносини з нашими партнерами на Сході непохитна", - наголосив Філе.

Разом з тим, за його словами, деякі події у Східній Європі викликають занепокоєння. Так, ситуація в Білорусі після президентських виборів 19 грудня 2010 року, на думку єврокомісара, стала тестом як для ЄС, так і для країн "Східного партнерства". Комісар нагадав, що Євросоюз недвозначно засудив жорстокі й неприпустимі репресії проти опозиції та громадянського суспільства в Білорусі.

В цілому, кажучи про ситуацію в Східній Європі, Фюле відзначив, що було б неправильним представляти розвиток подій у Східній Європі лише в сірих тонах. "Картина більш складна і має більше нюансів", - сказав він.

Так, за словами комісара, Україна зробила значні кроки в економічному і політичному розвитку, хоча у Євросоюзу і зберігається занепокоєння щодо кількох важливих сфер.

У своєму виступі він також зазначив, що реформи мають здійснюватися партнерами Євросоюзу. "І порядок денний реформ, який не відповідає очікуванням людей щодо політичних свобод і демократизації, є неповним", - наголосив він.

Як повідомлялось, "Східне партнерство" - ініціатива ЄС, почата в травні 2009 року і спрямована на посилення співпраці зі східними сусідами ЄС. До програми "Східне партнерство" спочатку було включено 6 країн-сусідів ЄС: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна, проте після останніх президентських виборів у Білорусі 19 грудня 2010 року і розгону мирної акції протесту в Мінську участь Білорусі у "Східному партнерстві" фактично припинена.

Читайте також:

Європа дасть Україні майже півмільярда євро

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

Євросоюз натякнув, що Україні поки не треба заїкатися про членство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: