Євросоюз просять не пускати до себе недемократичних українських чиновників

Вінницькі правозахисники повідомляють ЄС, що в Україні можна спостерігати "повну відсутність системних поліпшень" у сфері дотримання прав людини й свободи ЗМІ.

 Вінницька правозахисна група просить уряди країн Євросоюзу обмежити можливість подорожувати в країни ЄС українським чиновникам і співробітникам правоохоронних органів, причетним до переслідувань правозахисників.

Такі ж заходи правозахисники просять застосувати до тих, хто причетний до утисків вільної преси й свободи слова, хто залучений у переслідування біженців і шукачів притулку й у сприяння нелегальній міграції через територію України.

Як йдеться у зверненні групи, в Україні можна спостерігати "повну відсутність системних поліпшень" у сфері дотримання прав людини й свободи ЗМІ.

"До традиційних проблем жорстокості й корумпованості міліції, відсутності доступу до ефективного й справедливого правосуддя… нова влада додала й свої "фірмові страви" – грубі переслідування правозахисників, відновлення методів "каральної психіатрії", різке посилення незаконних обмежень свободи мирних зібрань, системні утиски електронних ЗМІ", - говориться в заяві групи.

Правозахисники відзначають, що "почастішали випадки переслідувань журналістів, пов'язані з виконанням їхніх професійних обов'язків", не притягнуті до відповідальності замовники вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, виконавці й замовники вбивства Василя Климентьєва, блокуються можливості мовлення телеканалів і т.д.

"Уперше в історії України влада використовує ганебні методи каральної психіатрії для боротьби з громадськими активістами й правозахисниками. Так у Вінниці прокуратура області намагається заточити в психіатричну лікарню цілком здорову людину - профспілкового діяча й правозахисника Андрія Бондаренка, який відстоює права людей на виплати заробітної плати", - йдеться у заяві.

Виходячи з цього, правозахисники просять ЄС і Раду Європи підготувати спільну доповідь про стан дотримання прав людини в Україні, скласти й оприлюднити список чиновників і співробітників правоохоронних органів, причетних до порушень прав людини, утисків правозахисників, журналістів і громадських активістів, переслідувань біженців.

"Ми просимо країни ЄС, насамперед ті, які здійснюють спільну візову політику в рамках Шенгенської угоди - обмежити можливості в'їзду в Євросоюз зазначеної групи осіб ", - закликали вінницькі правозахисники.

Читайте також:

Соціологи розповіли, хто найбільше порушує права людини

У 2010 році в міліції померло удвічі більше затриманих, ніж у 2009

Найбільшими порушниками прав людини визнали Могильова, Табачника і Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: