Євросоюз розкритикував Україну за стан свободи слова

Євросоюз стурбований випадками насильства та утисків проти журналістів в Україні.

Європейський союз стурбований ситуацією, яка склалася в Україні зі свободою преси. Про це йдеться в заяві ЄС, оприлюдненій в рамках постійної ради ОБСЄ.

"Ми стурбовані останніми випадками насильства та утисків проти журналістів в Україні", - зазначається в документі.

В заяві також зазначається, що ЄС стурбований останніми випадками, які можуть обмежити плюралізм ЗМІ, включаючи рішення розпустити Національну комісію з утвердження свободи слова та змінити статус нового голови Національного телебачення.

"Обмеження опозиційним політикам в доступі до ефірного часу, відмова деяким журналістам в праві брати участь в освітленні офіційних зустрічей також збільшує стурбованість ЕС", - зазначається в заяві.

"ЄС сподівається побачити продовження давно існуючої практики призначати головою парламентського комітету з свободи слова та інформації представника парламентської опозиції", - наголошується в документі.

Водночас в заяві відзначається, що ЄС вітає те, що "президент Янукович та члени його Адміністрації зобов'язалися розслідувати старі та нові випадки насильства про ти працівників медіа".

Нагадаємо, раніше міжнародна організація "Репортери без кордонів" констатувала погіршення свободи слова в Україні після приходу до влади нового президента Віктора Януковича.

Читайте також:

В Україні підвищився рівень свободи преси

“Репортери без кордонів” закликають Могильова припинити залякування журналістів

"Репортери без кордонів" констатували погіршення свободи слова після обрання Януковича

Складено десятку "душителів української журналістики"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: