Євросоюз співпрацюватиме з будь-яким президентом України

Головна проблема України - "втома" від розширення ЄС. Крім того, зараз в Євросоюзі діє так звана концепція малих кроків.

Євросоюз планує до кінця року завершити переговори з Україною про асоціацію з і підписати відповідну угоду. Про це заявив голова делегації Європарламенту по взаємодії з Україною Павло Коваль.

"Ми хочемо працювати з Україною незалежно від того, хто її очолить. Я буду відстоювати в Європарламенті позицію, що Брюссель не повинен закривати Києву двері в ЄС, не дивлячись ні на що", - заявив він.

Головна проблема - "втома" від розширення ЄС. Крім того, зараз в Євросоюзі діє так звана концепція малих кроків. Вважається, що вирішувати проблеми з Україною потрібно поступово, просуваючись у сфері євроінтеграції малими кроками, замість того щоб відразу дати потужний сигнал про далеку перспективу членства в ЄС.

Коваль впевнений, що прихильники цієї концепції серйозно помиляються. Саме відсутність політичної декларації (про готовність ЄС до інтеграції з Україною) заважає українським політикам проводити складні непопулярні реформи, на реалізації яких наполягає Брюссель. Таким чином, концепція малих кроків сама заважає проведенню цих малих кроків. Коло замкнулося.

Нагадаємо, представник ЄС зі спільної зовнішньої політики та безпеки Хав'єр Солана заявив, що відчуває "глибоке роздратування" щодо України.

Це пов’язане з тим, як лідери країни управляли нею після "помаранчевої революції" 2004 року, заявив він від час виступу у Гарвардському університеті в США 17 вересня.

На запитання про перспективи членства України в ЄС, Солана заявив, що не очікує його "у передбачуваному майбутньому".

За словами представника Євросоюзу, це не є секретом для керівництва України – як Юлії Тимошенко, так і Віктору Ющенку це відомо.

Читайте також:

Євросоюз відчуває глибоке роздратування від України

Євросоюз готує комплексну допомогу Україні

Половина чехів згодні взяти Україну в союз

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: